افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

نامه‌ سفیران آفریقایی به وزارت خارجه چین

نامه‌ سفیران آفریقایی به وزارت خارجه چین

با انتشار ادعاهایی از بدرفتاری و سختگیری شدید مقام‌های چین علیه آفریقایی‌های ساکن جنوب این کشور، سفیران چندین کشور آفریقایی در نامه‌هایی به وزارت خارجه چین هشدار دادند.

به گزارش ایسنا، گزارش‌هایی از بدرفتاری با خارجیان، به خصوص برخورد نژادپرستانه با شهروندان آفریقایی در چین منتشر شده است. ظاهرا در اغلب نمونه‌های اخیر، این کار به بهانه مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفته است.

کلانشهر گوانگ‌ژو، مرکز استان گوانگ‌دونگ در جنوب چین از مناطقی است که از آن گزارش‌های زیادی درباره برخوردهای بیگانه‌ستیزانه و نژادپرستانه در فضای مجازی منتشر شده است که همه به نوعی با مبارزه ماموران چینی با شیوع ویروس کرونا ارتباط دارند.

سفیران چندین کشور آفریقایی در نامه‌هایی به وزیر خارجه چین خواستار 'توقف آزمایش‌های اجباری، قرنطینه و دیگر رفتارهای غیر انسانی با آفریقایی‌ها' شدند.  

بسیاری، به خصوص خارجیان سیاه‌پوست این مرکز مهم اقتصادی و تجاری گزارش داده‌اند که آن‌ها را خودسرانه در حبس خانگی نگه داشته و در مواردی صاحبان خانه قرارداد آن‌ها به عنوان اجاره‌نشین را فسخ کرده‌اند.

وزیر امور خارجه غنا روز شنبه سفیر چین را برای ابراز نگرانی دولتش احضار کرد. وزارت خارجه چین اما دوشنبه تاکید کرد برخورد برابری با تمام خارجی‌ها می‌شود و روند کنترل آفریقایی‌ها به جز موارد تایید شده و کسانی که برخورد نزدیکی با آن‌ها داشتند، برداشته می‌شود. براساس اعلام این وزارتخانه، 'با دوستان آفریقایی در چین منصفانه، عادلانه و دوستانه برخورد می‌شود.'

گمان می‌رود مهم‌ترین دلیل این برخوردها تاکیدهای مکرر رهبران چین باشد که ادعا می‌کنند اغلب موارد جدید شناسایی شده ابتلا به ویروس کرونا در این کشور وارداتی و در بین کسانی بوده است که در خارج بوده‌اند؛ بر همین اساس به اغلب افرادی که چینی به نظر نمی‌رسند با سوءظن نگاه می‌شود.

مقام‌های گوآنگ‌ژو اعلام کردند، سه‌شنبه تست کرونای 111 آفریقایی مثبت شد، در حالی که در مجموع 4553 آفریقایی از چهارم آوریل تحت آزمایش قرار گرفتند. اکثر ساکنان آفریقایی این منطقه تاکید دارند که جامعه سیاه‌پوستان با نظارت‌های سختگیرانه‌تر به طور غیر منصفانه هدف قرار گرفتند.

در شانگهای و برخی دیگر از شهرهای چین محله‌های وجود دارند که ورود خارجیان به آن‌ها ممنوع شده است. همچنین بسیاری از هتل‌ها از پذیرش میهمانان خارجی خودداری می‌کنند حتی اگر افرادی باشند که از ماه‌های پیش چین را ترک نکرده‌اند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.