افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

غیبت کیم جونگ اون در مراسم مهم سالروز تولد بنیاینگذار کره شمالی

غیبت کیم جونگ اون در مراسم مهم سالروز تولد بنیاینگذار کره شمالی

به گفته تحلیلگران، غیبت انگشت‌نمای کیم جونگ اون در سالروز تولد پدربزرگش و بنیانگذار کره‌شمالی در همین هفته ممکن است به علت تلاش او برای تاکید بر حاکمیتش بر میراث خانوادگی باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهو نیوز، سالروز تولد بنیانگذار کره‌شمالی در تاریخ 15 آوریل مهم‌ترین مراسم تقویم سیاسی سالانه این کشور هسته‌ای است و از آن به عنوان «روز خورشید» یاد می‌شود.

شهروندان کره‌شمالی از همان کودکی تحت آموزش قرار می‌گیرند تا یاد کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، پسر و جانشینش را گرامی بدارند و از یکی یا هر دو مرد نشانه‌های مشابهی به همراه داشته باشند.  

اما غیبت کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره‌شمالی از مراسم‌های رسمی به مناسبت سالروز تولد پدربزرگش کیم ایل سونگ موجب شد تا تحلیلگران این گمانه‌زنی را مطرح کنند که او می‌خواهد از 'مکتب شخصیتی' پیرامون سلسله حاکم کشورش دوری کند.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی موسوم به «کی‌سی‌ان‌ای» در گزارش روز پنج‌شنبه با موضوع بازدید مقام‌های ارشد این کشور از کاخ «کومسوسان» به منظور ادای احترام به این دو رهبر، اشاره‌ای به نام کیم جونگ اون نداشت.

آهن چان-ایل، از فراری‌های کره‌شمالی و محقق در سئول گفت: کیم جونگ اون می‌خواهد از گذشته جدا شود، همچنین از مکتب شخصیتی سنتی کره‌شمالی. پیام او این است که اکنون دوران کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ به سر رسیده است. او می‌خواهد خودش را رهبری نشان دهد که مدرن و شایسته است نه نسل اجدادش. او می‌خواهد به تدریج از جایگاه این دو رهبر فقید بکاهد چون مغایر دستورکارش برای نشان دادن کره‌شمالی به عنوان یک کشور عادی است.

انتهای پیام  

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.