افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

راهیابی دیپلمات فراری کره‌شمالی به پارلمان کره‌جنوبی

راهیابی دیپلمات فراری کره‌شمالی به پارلمان کره‌جنوبی

یک دیپلمات ارشد و سابق کره‌شمالی امروز (پنج‌شنبه) یک کرسی پارلمانی در انتخابات کره‌جنوبی به دست آورد و اولین فراری از کشورش شد که مستقیما با آرای شهروندان کره‌جنوبی انتخاب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، تائه یونگ هو که سابقا معاون سفیر پیونگ‌یانگ در لندن بود سال 2016 به کره‌جنوبی گریخت، پس از آنکه پیروزی او تایید شد، با ریختن اشک سرود ملی کره‌جنوبی را خواند.

تائه یونگ هو از حزب محافظه‌کار و اصلی اپوزیسیون موسوم به حزب آینده متحد نامزد شده بود و از حوزه «گانگنام» توانست 58.4 درصد رای به دست آورد. او پس از پیروزی گفت: امروز روز ویژه‌ای است، نه فقط برای من، بلکه برای تاریخ کره‌.

این مقام فراری از زمان خروج، به منتقد سرسخت پیونگ‌یانگ و کیم جونگ اون تبدیل شد و خود را نزدیک به سیاست‌های مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی یافت.

حزب دموکراتیک مون از زمان ظهور دموکراسی در 1987 بیشترین اکثریت مطلق را در مجلس ملی کره‌جنوبی با مشارکت 66.2 درصد به دست آورده است که بالاترین میزان در یک انتخابات پارلمانی برای 28 سال باقی ماند.  

تائه گفت، پیروزی او امیدی برای مردم کره‌شمالی و نخبگان است و ماهیت واقعی دموکراسی آزاد کره‌جنوبی را نشان می‌دهد. او گفت انتخاب او می‌تواند پنجره‌ای باشد که کره‌شمالی 'درک کند یک انتخابات آزاد و دموکراتیک به چه سبک' اجرا می‌شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.