افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

پیروزی حزب حاکم کره‌جنوبی در انتخابات با مشارکت کم‌نظیر مردم

پیروزی حزب حاکم کره‌جنوبی در انتخابات با مشارکت کم‌نظیر مردم

حزب لیبرال حاکم کره‌جنوبی در انتخابات پارلمانی به پیروزی قاطع دست‌ یافت و بالاترین میزان مشارکت مردمی در سه دهه اخیر به‌رغم شیوع کروناویروس که هزاران تن را مبتلا کرده است، رقم خورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با تکمیل شمارش آراء مقام‌های انتخابات امروز (پنج‌شنبه) اعلام کردند حزب حاکم «دموکراتیک» کره‌جنوبی و یک حزب وابسته به آن مجموعا 180 کرسی از 300 کرسی مجلس ملی را به دست آوردند.

با توجه به شیوع کرونا که انتظار می‌رفت از میزان مشارکت مردمی بکاهد، میزان مشارکت اما بالاترین میزان طی سه دهه اخیر شد. شیوع کرونا که هزاران تن را در این کشور مبتلا کرده است، مقام‌ها را بر آن داشت تا در شعب اخذ رای تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی اجرا کنند.

در همین حال محافظه‌کاران کره‌جنوبی در کلان‌شهر سئول متحمل شکستی سنگین طی سال‌های گذشته شدند. کسب اکثریت قاطع حزب حاکم در پارلمان کره‌جنوبی می‌تواند جایگاه دولت مون جائه-این، رئیس‌جمهوری این کشور را تقویت کند تا او اهداف کلیدی داخلی و خارجی خودش نظیر احیای دیپلماسی با کره‌شمالی را دنبال کند.  

لی هائه-چان، رهبر حزب دموکراتیک در نشست حزبش گفت: ما مسوولیت سنگینی احساس می‌کنیم که بر حس خوشحالی ما بابت پیروزی در انتخابات غلبه می‌کند. ما با پشتکار و پرتکاپو، تلاش‌هایی برای مقابله با بحران کروناویروس و این تهدیدی که علیه جان مردم و اقتصاد کشورمان وجود دارد، انجام خواهیم داد.

هوآنگ کیو-آهن، رهبر حزب محافظه‌کار «آینده متحد» که رقابت را مقابل نامزد حزب دموکراتیک در یک منطقه مهم سئول واگذار کرد، از حامیانش بابت «شکست در راه جلوگیری از ادامه مسیر کشورش در جهتی نادرست، در یک برهه زمانی مهم» عذرخواهی کرد.   

براساس اعلام کمیسیون ملی انتخابات، بیش از 17 میلیون تن از شهروندان کره‌جنوبی در انتخابات چهارشنبه رای دادند. با توجه به اینکه 11.8 میلیون تن در انتخابات زودهنگام و همچنین به صورت ایمیلی رای داده بودند، مشارکت به 66.2 درصد رسید که بالاترین میزان از مشارکت 71.9 درصدی انتخابات سراسری 1992 به شمار می‌رود.

انتهای پیام    

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.