افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/28

رئیس پیشین ام‌آی‌6: چین شیوع اولیه کرونا را مخفی کرد

رئیس پیشین ام‌آی‌6: چین شیوع اولیه کرونا را مخفی کرد

رئیس پیشین سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (mi6) امروز (چهارشنبه) گفت، چین اطلاعات مهم و حیاتی درباره شیوه ویروس کرونا را از مابقی جهان مخفی کرد و باید بابت این اهمال‌کاری پاسخگو باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارات از سوی این مقام ارشد اطلاعاتی انگلیس در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز اعلام کرد که کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی را به حالت تعلیق در می‌آورد زیرا به گفته وی، این نهاد بین‌المللی باعث شده تا چین اطلاعات نادرست درباره این ویروس منتشر کند.

جان ساورز، رئیس پیشین سرویس اطلاعات خارجی انگلیس در سال‌های 2009 تا 2016 گفت، بهتر است به جای آن که سازمان بهداشت جهانی را مقصر بدانیم، چین را بابت گسترش ویروس کرونا بازخواست و نکوهش کنیم.

وی ادامه داد: عصبانیت شدید در آمریکا بابت آنچه چین بر ما تحمیل کرده است، وجود دارد و چین به دلیل عدم برخورد با آن در ابتدای امر، از مسئولیت‌پذیری متناسب در مورد منشاء ویروس فرار می‌کند.

این مقام ارشد سابق اطلاعاتی انگلیس ادامه داد: اطلاعات درباره دستیابی به موارد و داده‌هایی است که توسط یک کشور یا سایر عوامل از شما مخفی شده و مربوط به یک دوره کوتاه در دسامبر گذشته میلادی و ژانویه است. چینی‌ها این اطلاعات و داده‌ها درباره ویروس را از غرب مخفی نگه داشتند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.