افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/28

تمدید محدودیت‌های قرنطینه در بلژیک

تمدید محدودیت‌های قرنطینه در بلژیک

بلژیک محدودیت‌های قرنطینه را به منظور مبارزه با ویروس کرونا در کشور تا 3 مه تمدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز بلژیک اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا در کشور را تا 3 مه تمدید و اقدام به کاهش جزئی محدودیت‌های دسترسی به فروشگاه‌ها و مراکز خرید کرد. هم‌چنین هرگونه ملاقات و مراجعه بی مورد به مراکز مراقبت بهداشتی و درمانی را ممنوع اعلام کرد.

سوفی ویلمز، نخست وزیر بلژیک در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که هفته آینده دولت، کارشناسان پزشکی و اقتصادانان کشور به منظور اتمام قرنطینه در اوایل ماه مه و بازگشت تدریجی مردم به زندگی عادی تشکیل جلسه خواهند داد.

وی هم‌چنین گفت که استفاده از ماسک بخش مهمی از استراتژی آنها در پایان دادن به قرنطینه خواهد بود. هیچ رویداد بزرگ و تجمع برنامه‌ریزی شده‌ای حداقل تا اوایل ماه سپتامبر برگزار نخواهد شد و بسیاری از مردم از خانه به کار خود ادامه خواهند داد.

سوفی ویلمز، نخست وزیر بلژیک اظهار کرد: غیرممکن نیست برخی از مردم این اقدامات دولت را به عنوان کاهش محدودیت‌های اصلی در مقابله با کرونا تلقی کنند، اما این‌چنین نیست. محدودیت‌های قرنطینه تا 3 مه به قوت خود باقی می‌مانند و می‌بایست کاملاً رعایت شوند. ما هنوز به مرحله خروج از بحران نرسیده‌ایم.

فرانسه در همسایگی بلژیک نیز محدودیت‌های قرنطینه در کشور را تا 11 مه تمدید کرده است.

تعداد کل موارد ابتلا به کرونا در بلژیک از مرز 33 هزار نفر گذشته است و تاکنون 4 هزار و 440 نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.