افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/28

تلاش حزب حاکم لهستان برای تمدید دو ساله ریاست جمهوری

تلاش حزب حاکم لهستان برای تمدید دو ساله ریاست جمهوری

ناسیونالیست‌های حاکم لهستان پیشنهاد تغییر قانون اساسی به منظور تمدید دوره ریاست جمهوری آندژی دودا به مدت دو سال را ارائه کرده‌اند و دلیل آن‌ها تهدید مرتبط به شیوع کروناویروس است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیش‌نویس لایحه‌ای که پارلمان لهستان ارائه شده است، نشان می‌دهد که حزب حاکم تلاش دارد تا با تغییر قانون اساسی به بهانه شیوع ویروس کرونا، مدت ریاست جمهوری آندژی دودا، رئیس‌جمهوری کنونی لهستان را به مدت دو سال تمدید کند.

در همین حال لوکاس سوموسکی، وزیر بهداشت لهستان اظهار کرد در این هفته یا هفته‌ آینده نظر خود را در مورد این که آیا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه مه در بحبوحه‌ گسترش پاندمی کروناویروس در کشور اقدامی درست و ایمن است یا خیر، اعلام خواهد داد.

لوکاس سوموسکی در برنامه‌ تلوزیونی (tvn) لهستان گفت: تصمیم و نظر خودم را به نخست‌وزیر ارائه می‌دهم، او تصمیم گرفته شده نهایی را به مردم منتقل خواهد کرد. در پایان همین هفته یا هفته آینده این کار را خواهم کرد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.