افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/27

سوءاستفاده اشغالگران صهیونیستی از بحران کرونا برای الحاق شهرک‌ها

سوءاستفاده اشغالگران صهیونیستی از بحران کرونا برای الحاق شهرک‌ها

شهرک‌نشینان و مقامات رژیم صهیونیستی همچنان از وضعیت فوق‌العاده به دلیل کرونا در مناطق فلسطین بهره‌برداری می‌کنند تا حملات هدفمند علیه مناطقی از فلسطین را که قبلا برای الحاق آن‌ها به شهرک‌های خود برنامه‌ریزی کرده‌اند، افزایش دهند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مرکز اطلاعات حقوق بشر اسرائیل در اراضی اشغالی (بتسلیم) در گزارشی اعلام کرد، هم‌زمان با اوج شیوع ویروس کرونا و تلاش‌ها برای مقابله با آن، اقدامات خشونت‌آمیز شهرک‌نشینان یهودی علیه فلسطینیان و منازل آن‌ها به شدت افزایش یافته است.

طبق گزارش این مرکز، در حالی که میلیون‌ها تن در اراضی اشغالی و کرانه باختری برای پیشگیری از کرونا در خانه‌هایشان مانده‌اند، اما خشونت شهرک‌نشینان با نظارت دولت رژیم صهیونیستی ادامه دارد و آن‌ها به چوپان‌ها در چراگاه‌ها، روستاهای فلسطینیان و اهالی آن یورش برده و دارایی آن‌ها را از بین می‌برند.

در این گزارش آمده است، در تعدادی از حملات اخیر شهرک‌نشینان به منازل فلسطینیان، سربازان رژیم اشغالگر هم حضور داشتند و به آن‌ها در برخورد با فلسطینیانی که برای حفاظت از خانه و خانواده خود بیرون آمده بودند، کمک کردند. در واقع خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان مدت‌هاست که به بخش جدایی‌ناپذیر از روال کار رژیم صهیونیستی بدل شده است.

همچنین دفتر ملی دفاع از سرزمین و مبارزه با شهرک‌سازی‌ها وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) در گزارشی اعلام کرد، طرح‌های الحاق همچنان مانعی در برابر فرصت‌ها برای تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی است. جدیدترین اطلاعات درباره تشکیل این دولت حاکی از آن است که حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو و حزب آبی- سفید به رهبری بنی گانتس درباره اعمال حاکمیت این رژیم بر اراضی فلسطین در فصل تابستان توافق کرده‌اند.

در این گزارش آمده است، این توافق، مانع پیش‌روی تشکیل دولت تل‌آویو را برمی‌دارد و بر اساس آن، غور اردن و شمال بحر المیت ضمن مذاکره با دولت آمریکا و جامعه بین‌الملل به اراضی اشغالی ملحق می‌شوند و احتمالا زمان اعلام این الحاق با حمایت ترامپ در تاریخ 10 ژوئیه خواهد بود.

گزارش مرکز اطلاعات حقوق بشر اسرائیل همچنین تاکید دارد، تل‌آویو با حمایت دونالد ترامپ از بحران شیوع ویروس کرونا سوءاستفاده کرده و در میان بی‌توجهی منطقه و جهان به این مساله، برای عملیات الحاق آماده می‌شود.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو در راستای پیشبرد هدف الحاق مناطق مذکور با داوود الحیانی، رئیس شورای شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری تماس تلفنی داشته و نسبت به تصویب حاکمیت این رژیم بر غور اردن، شمال بحر المیت و الحاق این منطقه به اراضی اشغالی ظرف چند ماه آتی تعهد داده است. بر اساس گزارش مذکور، هم‌زمان با این امر واشنگتن و تل‌آویو هم در آستانه توافق نهایی بر سر نقشه آن قسمت از مناطق در کرانه باختری هستند که قرار است به اراضی اشغالی ملحق شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.