افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/07

شکنجه و بازداشت خودسرانه یمنی‌ها توسط عربستان

شکنجه و بازداشت خودسرانه یمنی‌ها توسط عربستان

دیده‌بان حقوق بشر از شکنجه و بازداشت خودسرانه شهروندان یمنی توسط نیروهای عربستان در استان مهره پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی21، دیده‌بان حقوق بشر نیروهای عربستان و نظامیان یمنی تحت امر آن را به نقض گسترده علیه شهروندان یمنی در استان المهره ازجمله شکنجه، بازداشت خودسرانه و انتقال غیرقانونی به عربستان متهم کرد.

دیده‌بان حقوق بشر به نقل از منابع و شاهدان یمنی فاش کرد که نیروهای عربستانی و مورد حمایت این کشور به شکل خودسرانه معترضان یمنی که علیه حضور نیروهای سعودی تظاهرات کرده بودند و همچنین شمار دیگری که ارتباطی با تظاهرات نداشته‌اند را در استان مهره بازداشت کرده‌اند.

طبق این گزارش، افرادی که پیش از این بازداشت شده و اکنون آزاد شده‌اند، اعلام کردند که به حمایت از مخالفان عربستان متهم شده و به همین منظور مورد شکنجه و بازجویی در مرکزی در فرودگاه المهره قرار گرفته‌اند و افسران سعودی بر شکنجه آنها نظارت داشته‌اند.

در همین راستا، خانواده‌های افراد بازداشت شده فاش کردند که نیروهای عربستان به شکل خودسرانه‌ای پنج یمنی را ربوده و آنها را سه تا پنج ماه بازداشت و سپس به شکل غیرقانونی آنها را به عربستان منتقل کرده‌اند و درحال حاضر هیچ اطلاعاتی از محل حضور آنها وجود ندارد.

در همین حال، مایکل بیچ، معاون بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر در این باره اظهار کرد: نقض‌های خطرناکی که توسط عربستان و نیروهای یمنی تحت امر آن علیه شهروندان یمنی در استان مهره صورت گرفته است، نقض دیگری است که به لیست اقدامات غیرقانونی ائتلاف به رهبری عربستان در یمن اضافه می‌شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.