افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

درخواست امارات از عربستان برای حذف نام پسر عبدالله صالح از لیست تحریم‌های اروپا

درخواست امارات از عربستان برای حذف نام پسر عبدالله صالح از لیست تحریم‌های اروپا

منابع یمنی از درخواست امارات از عربستان و تحت فشار قرار دادن دولت مستعفی یمن برای حذف نام پسر رئیس جمهوری اسبق این کشور از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا پرده برداشتند.

به گزارش ایسنا، منابع یمنی به عربی 21 گفتند که امارات در ژانویه گذشته از عربستان سعودی خواسته است که دولت مستعفی یمن را تحت فشار قرار دهد تا نام احمد صالح، پسر بزرگ علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن را از لیست تحریم‌های بین‌المللی حذف کند.

طبق گفته این منابع، مقامات امارات می‌گویند که احمد صالح طی پنج سالی که در امارات ساکن بوده مرتکب هیچ‌گونه تخلف، نقض و اقدام مشکوکی نشده است.

ابوظبی از ریاض خواسته تا با این درخواست موافقت کند، چراکه این مسأله احمد صالح را بر آن خواهد داشت تا در آینده برخورد مثبتی با ائتلاف متجاوز عربی داشته باشد.

منابع مذکور در ادامه گزارش دادند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از مقامات امارات خواسته است تا برای انجام این اقدام و لغو تحریم‌ها علیه احمد صالح تا زمان حضور وی در عربستان برای سروسامان دادن به اوضاع حزب کنگره مردمی یمن صبر کنند.

احمد علی عبد الله صالح 48 ساله پسر ارشد رئیس جمهوری سابق یمن در سال 2014 توسط اتحادیه اروپا تحریم شد.

این تحریم‌ها شامل بلوکه شدن دارایی‌ها و ممنوعیت ورود وی به کشورهای عضو این اتحادیه است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.