افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

تمرین نظامی مشترک امارات و آمریکا خاتمه یافت

تمرین نظامی مشترک امارات و آمریکا خاتمه یافت

وزیر تجارت تونس اعلام کرد، یک فروند کشتی حامل الکل طبی این کشور که در حال حرکت به سمت سواحل تونس بود، توسط دزدان دریایی ایتالیا به سرقت رفته است.

به گزارش ایسنا، محمد المسیلینی، وزیر تجارت تونس در مصاحبه‌ای با شبکه ماهواره‌ای 'الحوار التونسی' با اشاره به این مساله آن را شبیه به سرقت محموله کمک‌های پزشکی چین به ایتالیا از سوی جمهوری چک دانست و گفت: تمامی کشورهای اروپایی این روزها دچار حالت عصبی و هیستیری شده و همگی از ترس این ویروس تجهیزات را به سرقت می‌برند و اتحادیه اروپا دیگر اتحادیه اروپا نمی‌شود.

قیس سعید، رئیس جمهوری تونس روز دوشنبه به ارتش این کشور دستور داد با استقرار در خیابان‌ها، مردم را به رعایت تعطیلی‌های مربوط به ویروس کرونا مجبور کنند.

نصاف بن علیة، مدیر مرکز ملی بیماری‌های جدید تونس روز دوشنبه تعداد مبتلایان به کرونا را 89 تن اعلام کرد در حالیکه از این تعداد سه تن فوت کرده‌اند.

مسؤولان تونسی هفته گذشته ممنوعیت رفت‌وآمد شبانه را اجرا کرده و از روز یکشنبه تعطیلی سراسری و لزوم ماندن مردم در خانه‌هایشان مگر برای خرید لوازم ضروری را اعلام کردند.

اخیرا نیز جمهوری چک محموله کمک‌های ارسالی از چین به ایتالیا را مصادره کرد این کمک‌ها در راستای مقابله با شیوع کرونا بود که شامل 100 هزار ماسک پزشکی و دستگاه‌های تنفسی بود.

پراگ بعدا در توجیه این اقدام گفت، پلیس محموله را مصادره کرد زیرا مربوط به فروش غیرقانونی بود.

رسانه‌های ایتالیا پیشتر از رسوایی پرده برداشتند که قاره اروپا را لرزاند؛ رسوایی که به نبود همبستگی بین کشورهای اتحادیه اروپا اشاره دارد یا همانطور که یک روزنامه نگار ایتالیایی گفته است، وحدت بین اعضای اتحادیه اروپا 'خیال محض' است.

روزنامه la repubblica چاپ ایتالیا نوشت، دو کشور چک و آلمان محموله‌ای عظیم در حدود 120 هزار تا 680 هزار ماسک و هزاران دستگاه تنفس مصنوعی را از بین کمک‌های ارائه شده چین به ایتالیا به سرقت بردند.

این روزنامه می‌افزاید، سرقت در جریان عبور محموله حامل کمک‌ها در بین دو کشور و قبل از رسیدن به رم انجام گرفت.

به نوشته این روزنامه، برلین در پی برملا شدن موضوع متعهد شد محموله سرقت رفته را بازگرداند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.