افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

حفتر قطعنامه آتش‌بس لیبی را رد کرد/ دولت السراج: با وجود حفتر راه حل سیاسی ممکن نیست

حفتر قطعنامه آتش‌بس لیبی را رد کرد/ دولت السراج: با وجود حفتر راه حل سیاسی ممکن نیست

فرمانده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" قطعنامه آتش‌بسی را که شورای امنیت اخیرا پیرامون این کشور تصویب کرده رد و بر ادامه جنگ با دولت وفاق ملی لیبی تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به 'ارتش ملی لیبی' در سخنرانی تلویزیونی گفت، نیروهایش تا زمان کنترل طرابلس عقب‌نشینی نخواهند کرد و هیچ‌گونه سازشی  وجود ندارد.

وی گفت: هیچ بازگشتی از هدف وجود ندارد و ما تا زمان کنترل بر طرابلس متوقف نخواهیم شد. نیروهای ارتش ملی امروز در مرزهای طرابلس و در آستانه کنترل آن قرار دارند.

واکنش دولت لیبی

محمد عماری زاید، عضو شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در نخستین واکنش‌ به اظهارات حفتر گفت، سخنان حفتر بیانگر تلاشش برای خریدن زمان جهت جمع‌آوری نیرو و تجهیزات بیشتر تا حمله مجدد به طرابس  است.

وی ادامه داد: پافشاری 'حفتر جنایت‌کار' برای ادامه درگیری با دولت وفاق نشان دهنده نقش کشورهای حامی در ضایع کردن تلاش‌های بین‌المللی و نافرمانی از قطعنامه‌های بین‌المللی آتش‌بس است.

عماری زاید تأکید کرد، با وجود حفتر هیچ‌گونه راه‌حل سیاسی در لیبی وجود نخواهد داشت. دولت وفاق آماده بیرون راندن دشمن و گسترش نفوذ خود بر تمامی خاک لیبی است.

شورای امنیت روز چهارشنبه پیش‌نویس قطعنامه انگلیس درباره پایبندی به آتش‌بس در لیبی را براساس نتایج کنفرانس برلین پیرامون لیبی تصویب کرد.

با ابتکارعمل روسیه و ترکیه از 12 ژانویه آتش‌بس میان دولت وفاق و نیروهای حفتر آغاز شد که بر سر مشروعیت و قدرت با یکدیگر درگیر هستند و نیروهای حفتر از چهارم آوریل با هدف کنترل بر طرابلس، پایتخت دولت وفاق ملی حمله به این شهر را آغاز کردند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.