افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

94 درصد فلسطینی‌ها معامله قرن ترامپ را رد کردند

94 درصد فلسطینی‌ها معامله قرن ترامپ را رد کردند

قریب به تمامی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر درباره معامله قرن ترامپ، این پیشنهاد را رد کردند و اکثریت آنها نیز بر این باورند که این طرح صلح به صورت کامل هیچ شانسی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در نظرسنجی تازه‌ای که روز سه شنبه توسط مرکز فلسطینی برای سیاست گذاری و تحقیقات نظرسنجی منتشر شد، 94 درصد از 1270 فلسطینی شرکت کننده مخالف طرح صلح خاورمیانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هستند.

خلیل شیکاکی، مدیر این مرکز گفت:‌ فکر نمی‌کنم تا به حال چنین آماری در میان مردم فلسطین داشته باشیم.

وی همچنین گفت، حمایت از راه حل دو کشوری به پایین‌ترین سطح خود از زمان انجام نظرسنجی‌ها در این باره مربوط به سه دهه گذشته رسیده است و تنها 39 درصد از فلسطینی‌هایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند تمایل خود را به این راه حل دو کشوری اعلام کرده و 59 درصد هم مخالف آن بودند. همچنین حمایت از راه حل یک کشور از 28 درصد در دسامبر 2019 به 37 درصد در نظرسنجی اخیر رسیده است.

شیکاکی روز پنجشنبه به خبرنگاران در کلوب رسانه‌ای اورشلیم گفت، طرح ترامپ به دنبال دادن هر چیزی است که اسرائیل می‌خواهد و حتی بیشتر از آن چیزی که اسرائیل می‌خواهد. فلسطینی‌ها می‌ترسند که اسرائیلی‌ها به این مساله عادت کنند و کمتر از آن را نپذیرند. فلسطینی‌ها چنین مساله‌ای را کاملا غیرقابل قبول می‌دانند.

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، مدیر این مرکز نظرسنجی همچنین گفت:‌ اگر ما تا قبل از انتشار طرح ترامپ می‌توانستیم پیشنهادهایی را بین اسرائیل و فلسطین پیدا کنیم، دیگر این زمان از دست رفته است. 64 درصد از آنهایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند،‌ گفتند که تمایل دارند تا در واکنش به معامله قرن ترامپ به درگیری مسلحانه برگردند. در سوالات مربوط به این مساله، ما شاهد یک افزایش چشمگیر هستیم.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.