افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/25

عادل الجبیر: قتل خاشقجی اشتباه غیر قابل توجیهی بود

عادل الجبیر: قتل خاشقجی اشتباه غیر قابل توجیهی بود

سخنگوی کرملین مجددا تاکید کرد، نیروهای سوریه در ادلب با تروریست‌ها می‌جنگند و این حق حاکمیتی این کشور است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی تشدید تنش‌ها میان آنکارا و دمشق در استان ادلب سوریه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه گفت: آنچه هم‌اکنون در ادلب رخ می‌دهد یک درگیری نیست بلکه مبارزه ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی در خاک این کشور است.

وی افزود، در شرایط کنونی سخنی در مورد درگیری و اختلاف مطرح نیست بلکه درباره عدم اجرای توافق سوچی و تعهداتی است که طرف‌ها پایبندی خود را به آنها اعلام کرده‌اند. صحبت در درجه نخست به مبارزه با تروریسم مربوط می‌شود که نیروهای مسلح سوریه در خاک کشور خود در حال انجام آن هستند.

کرملین روز گذشته(چهارشنبه) ترکیه را به عدم رعایت توافق با روسیه برای خنثی کردن شبه‌نظامیان در ادلب متهم و اظهار کرد، حملات شبه‌نظامیان علیه نیروهای سوری و روس در این منطقه ادامه دارند.

پسکوف همچنین گفت، در حال حاضر نمی‌توان در مورد مداخله مستقیم آمریکا در بحران سوریه و درگیری‌های کنونی ادلب اظهارنظر کرد.

پیش از این در پی بروز تنش میان ارتش ترکیه و سوریه در ادلب، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا احتمال مداخله نظامی کشورش در ادلب را بعید دانسته بود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.