افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/22

دولت مالی دنبال گفتگو با گروه‌های شبه‌نظامی

دولت مالی دنبال گفتگو با گروه‌های شبه‌نظامی

رئیس‌جمهور مالی اعلام کرد، مقام‌های این کشور دنبال آماده شدن برای گفتگو با گروه‌های شبه نظامی به امید پایان اقدامات شبه نظامی گرایانه آنها هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش مالی در ماه‌های اخیر به دلیل درگیری‌های متعدد با شبه نظامیان افراط‌گرا متحمل خسارات زیادی شده است و حالا ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی گفته است که مقام‌های این کشور به دنبال گفتگو با گروه‌های شبه نظامی هستند.

وی ادامه داد، افزایش درگیری ها در مناطق مرکزی و شمالی مالی باعث شده است که در باماکو،  پایتخت این کشور آفریقایی تلاش‌هایی برای گفتگو با شبه نظامیان صورت گیرد .

رئیس جمهوری مالی در مصاحبه‌ای با رادیو اینترنشنال فرانسه گفت: چرا تلاش نکنیم تا با آنهایی که می‌دانیم می‌خواهند از این وضعیت خارج شوند، گفتگو کنیم؟ تعداد زیادی در منطقه ساحل کشته شده‌اند و آمارها در حال افزایش است. هم اکنون راه جدیدی باید برای گفتگوها در نظر گرفته شود.

رئیس جمهوری مالی اما اعلام نکرده که چه اقداماتی را برای گفتگو با گروه‌های شبه نظامی افراط‌گرا انجام داده است.

اما وی گفت که دیانکوندا ترائوره، رئیس جمهوری سابق مالی به عنوان نماینده ویژه‌اش در مرکز مالی وظیفه گوش دادن به خواسته‌های گروه‌ها و طرف‌های مختلف را دارد.

نیروهای فرانسوی برای عقب راندن گروه‌های شبه نظامی که شمال مالی را در سال 2012 تصرف کرده بودند، در سال 2013 مداخله کردند اما این شبه نظامیان بار دیگر نیز به تقویت قوا پرداخته و باعث درگیری‌ها در مناطق مختلف مالی به ویژه مرکز این کشور شده و برای به کار گرفتن نیرو و گسترش دسترسی به مرکز مالی بر درگیری های بین جوامع در این کشور تمرکز دارند.

گروه بین المللی بحران سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که برای مقابله با شبه نظامیان به دنبال گفتگو است.

فرانسه نیز در حال اعزام 600 سرباز دیگر برای ملحق شدن به 4500 سربازی است که در مالی مستقر شده‌اند با این حال یکی از مقام‌های ارشد کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در مالی اخیرا اعلام کرد که اعزام و استقرار نیروهای بیشتر باعث حل بحران در منطقه نشده و بر توافق سیاسی تاکید کرده است.

سال گذشته میلادی در نتیجه درگیری‌ها در مرکز مالی دست‌کم 456 غیرنظامی کشته و صدها تن دیگر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.