افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/04/04

وسوسه "کنفرانس منامه"

وسوسه "کنفرانس منامه"

پایگاه خبری بلومبرگ گزارش کرده است که دونالد ترامپ اخیراً به طور مخفیانه درباره خروج از پیمان دفاعی با ژاپن صحبت کرده است زیرا معتقد است که این پیمان که بعد از جنگ جهانی صورت گرفته، در خصوص آمریکا عادلانه تنظیم نشده است.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ دلیل این اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را دیدگاه او درباره ناعادلانه بودن این پیمان درخصوص واشنگتن عنوان کرده است.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه به این موضوع نوشته است، با این حال ترامپ هنوز در این راستا گامی برنداشته و چنین اقدامی بسیار نامحتمل به نظر می‌رسد.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری آمریکا بر این باور است که این پیمان که بیش از شش دهه قدمت دارد، پیمانی یک طرفه و علیه منافع آمریکا است زیرا به موجب آن ارتش ژاپن هیچ الزامی برای کمک به دفاع از آمریکا ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این رئیسجمهوری همچنین درباره پیگیری جبران خسارت انتقال پایگاه نظامی آمریکا در اوکیناوا صحبت کرده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که ترامپ درگیر دستور کار 'اول آمریکا' است که خواستار توافق دوطرفه در سیاست خارجی و تجارت بین‌المللی است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.