افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/04/03

عمران خان: در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کاندیدای ارجحی نداریم

عمران خان: در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کاندیدای ارجحی نداریم

عمران خان گفت، پاکستان در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هیچ کاندیدای "ارجحی" ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه نیشن، عمران خان، نخست وزیر پاکستان که با یک هیات از رهبران ارشد گروه های مختلف افغانستان دیدار کرد اظهار داشت، پاکستان به حق مردم افغانستان برای انتخاب رهبرانشان احترام می‌گذارد.

بنا به اعلام یک مقامی که در این نشست حاضر بوده، عمران خان در ادامه تصریح کرد: این نه پاکستان بلکه مردم افغانستان هستند که باید نتیجه انتخابات را (در افغانستان) رقم بزنند. پاکستان هیچ کاندیدای ارجحی در این انتخابات ندارد. ما نسبت به آن بی‌طرف هستیم.

مقام مذکور به نیشن تصریح کرد، نخست وزیر پاکستان به رهبران افغانستان نسبت به حمایت کامل کشورش از آنها اطمینان داد.

این رهبران افغان در ابتدای امر در اجلاسی موسوم به 'فرآیند صلح لاهور' شرکت کردند.

در این کنفرانس صلح، 57 سیاستمدار افغان شامل گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، عطا محمد نور، والی سابق بلخ، محمد محقق، معاون رئیس اجرایی افغانستان و عبداللطیف پدرام، از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در افغانستان حضور داشتند.

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان اظهار داشت، این اجلاس مکمل تلاشهای صلح افغانستان در دیگر موقعیتها نظیر دوحه، مسکو و کشورهای دیگر است.

محمد حنیف اتمر، یک کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان نیز اظهار کرد، از برگزاری این نشست در پاکستان استقبال کرده و از نظر او این یک موقعیت خوب برای تبادل دیدگاه‌ها بین سیاستمداران افغان و مقامهای پاکستانی است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.