افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.ilna.ir

1396/11/25

ایران از کشورهای عربی خارج شود

ایران از کشورهای عربی خارج شود

وزیر خارجه آمریکا با تکرار اظهارات مداخله‌جویانه مقا‌م‌های این کشور، از ایران خواست تا نیروهایش را از سوریه، عراق، یمن و لبنان خارج کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رای الیوم، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا عصر روز گذشته –سه‌شنبه- در گفت‌وگو با روزنامه «الحره» با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، از ایران خواست تا نیروهایش را از سوریه، عراق، یمن و لبنان خارج کند چرا که حضور ایران در این کشورها عاملی برای عدم ثبات است.

وی با طرح این ادعا در ادامه افزود که نظر آمریکا درباره حضور ایران در کشورهایی مانند سوریه، یمن، لبنان و عراق همانند نظر جامعه بین‌المللی در این زمینه است.

تیلرسون همچنین ادعا کرد: «حضور ایران در کشورهای عربی موجب ثبات این کشورها و تامین امنیت شهروندان آنها نمی‌شود و بار دیگر از ایران می‌خواهیم تا نیروهایش را برای بازگشت فراخواند و این مسیر درست برای آینده است».

وزیر خارجه آمریکا در عین حال گفت که نیروهای آمریکایی تا شکست گروه تروریستی داعش و تضمین عدم بازگشت این گروه در سوریه و عراق باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد که آمریکا درباره آینده حضور نیروهای این کشور در عراق با دولت «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

 

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.