افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.mehrnews.com

1396/11/14

گفتگوی ملی راه حل مشکلات کشور یزد سند روشنی برای توسعه ملی است

گفتگوی ملی راه حل مشکلات کشور یزد سند روشنی برای توسعه ملی است

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان یزد اظهار داشت: انقلاب ما اینگونه نبود که فقط رژیم شاه را نخواهیم بلکه در انقلابی ورود کرده بودیم که می دانستیم چه می خواهیم.

وی افزود: مردم ما به دنبال استقلال، مردم سالاری بودند و می دانستند که نظام ما باید از جهات مختلف اقتصادی، سیاسی و ... از استقلال برخوردار شود.

جهانگیری تاکید کرد: باید حتما شرایط انقلاب را برای نسل جوانمان بازآفرینی کنیم، حتما در اداره کشور مشکلاتی بوده و با نقطه مطلوبی که امام ترسیم کرده بودند، عقب هستیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: البته باید این سوی قضیه را نیز نگاه کنیم و ببینیم که کجا بودیم و امروز به کجا رسیده ایم.

بازآفرینی شرایط انقلاب حتی از نگاه توسعه ای برای ما مفید خواهد بود

وی تاکید کرد: حتی اگر از نگاه توسعه به دغدغه های انقلاب نگاه کنیم، به طور قطع بازآفرینی ارزش های انقلاب برای ما مفید خواهد بود و مهمترین میراثی که از این انقلاب برای ما باقی مانده است این است که با گفتگوی صریح و صادقانه با مردم می توانیم بر هر بحرانی غلبه کنیم.

جهانگیری ادامه داد: اگر مردم به مدیریت کشور اعتماد پیدا کنند و ما مسئولان نیز نیروی خودمان را در اصطحکاک با یکدیگر قرار ندهیم، مسائل پیش روی کشور حل خواهد شد.

وی افزود: یزد با فرهنگ و تاریخی که دارد یک سند درخشان برای ملت ایران است و یزد الگو است، یزد یک سند روشن برای توسعه ملی کشور است و اگر بخواهیم سندی برای کشور معرفی کنیم، حتما یزد یکی از آنهاست و این مدل هم در دیانت، هم صنعت، هم گردشگری، هم در فرهنگ و در بسیاری از نقاط دیگر قابل مشاهده است.

لزوم بازنگری در رفتارهایی که با اقوام در ایران داشته ایم

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: اقوام مختلف که در ایران زندگی می کنند، پاره تن ایران هستند و همه ما باید در رفتارهایی که انجام داده ایم، بازنگری کنیم.

وی تصریح کرد: اهل سنت نیز باید در جایگاه خود قرار گیرند و در این زمینه یزد نیز یک الگو است زیرا گفتگو را راه حل بسیاری از مشکلات قرار داده اند و با ادیان مختلف زندگی مسالمت آمیز داشته اند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی در کشور نیست که بدون وحدت حل نشود، گفتگوی ملی راه حل مشکلات کشور است، جریانات سیاسی با هم حرف بزنند، نهادهای سه گانه با هم حرف بزنند همه اگر کنار هم باشیم از مشکلات پیش روی خود عبور خواهیم کرد.

برای عبور از بحران ها باید طرح های بزرگ در زمینه های مختلف اجرا کنیم

وی با بیان اینکه برای عبور از بحران ها باید  اقدامات بزرگتری نیز انجام دهیم، افزود: باید طرح های بزرگ در زمینه های مختلف اجرا کنیم در زمینه های نفت، فولاد، پتروشیمی، منابع معدنی و ... که اینها نیاز به منابع دارد، منابع به سرعت به سمت ایران می آید زیرا ایران جاذبه و ثبات دارد به نحوی که ما تاکنون 30 میلیارد دلار موافقت نامه فاینانس داشته ایم.

جهانگیری بیان کرد: اروپایی ها اکنون به دنبال راه هایی هستند که خط اعتباری به شرکت های خود که بتوانند با ایران کار کنند و این یعنی دنیا آماده کار کردن با ما است اما بسیاری به این مسائل بدبین هستند و هنوز نمی خواهند باور کنند که کشور ما امروز به این شرایط رسیده است.

اگر بخشداران نتوانند تسهیلات اشتغال روستاییان را جذب کنند باید به مردم پاسخگو باشند

وی افزود: امسال 12 هزار میلیارد تومان وام با نرخ سود شش درصد برای اشتغال روستاییان اختصاص داده ایم و اگر بخشدار و فرمانداری نتواند از این فرصت استفاده کند باید به مردم پاسخگو باشد.

جهانگیری ادامه داد: برای طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی بیش از 20 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته ایم که استانها باید از آن استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در حوزه گردشگری نیز حمایت می کنیم و هیچ بخشی مانند گردشگری نمی تواند برای تبادل فرهنگی و درآمدزایی کارآمد باشد.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: بخش خصوصی یزد بر اساس شناختی که من دارم، بهترین سرمایه و فرصت برای توسعه این استان است.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.