افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

گوگل ایمیل‌های آلوده درباره ویروس کرونا را مسدود می‌کند

گوگل ایمیل‌های آلوده درباره ویروس کرونا را مسدود می‌کند

گوگل به تازگی اعلام کرده که در هفته گذشته از ارسال میلیون‌ها ایمیل آلوده به بدافزار و ویروس با عنوان گمراه کننده ویروس کرونا به کاربران جی‌میل جلوگیری کرده است.

به گزارش ایسنا، بیانیه منتشر شده از سوی شرکت گوگل نشان می‌دهد که در هفته گذشته هکرها و مجرمان سایبری قصد داشتند از طریق ارسال ایمیل با موضوع ویروس کرونا که هم اکنون یکی از موضوعات داغ جهان است، روزانه حدود 18 میلیون بدافزار و ویروس را به کاربران پست الکترونیکی جی‌میل منتشر کنند و با حملات فیشینگ و سایبری بتوانند به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده که در هفته گذشته بالغ بر 240 میلیون پیام اسپم در مورد ویروس کرونا را در سرویس خود را مسدود کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر، در ادامه این بیانیه که گوگل به تمامی کاربران پست الکترونیک جی‌میل هشدار داده هکرها و مجرمان سایبری با سوء استفاده از ترس و نگرانی افراد در مورد ابتلا به ویروس خطرناک کرونا در تلاش هستند تا با حملات فیشینگ کاربران را مورد هدف قرار دهند و به اطلاعات خصوصی و حساب های کاربری آنها دسترسی و نفوذ پیدا کنند.

کارشناسان گوگل از تمامی کاربران جی‌میل درخواست کرده اند تا با تکمیل و به روز رسانی قسمت security checkup در حساب کاربری جیمیل خود، راه نفوذ هکرها را تا حد زیادی ببندند و همچنین از دانلود فایل و باز کردن ایمیل های ناشناس خودداری کنند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.