افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی

افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی

داده های منتشر شده توسط مرکز آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که متوسط قیمت مسکن در سطح اتحادیه اروپا 4.2 درصد در سه ماهه آخر سال 2019 افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، بررسی وضعیت مسکن کشورهای اروپایی نشان می دهد که کشورهای اروپای مرکزی در میان مدت شاهد بیشترین افزایش قیمت و کشورهای جنوبی اروپا شاهد بیشترین کاهش در قیمت مسکن بوده اند. در سه ماهه پایانی سال 2019 متوسط قیمت مسکن در 19 کشور عضو منطقه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به طور میانگین 4.2 درصد و در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به طور میانگین 4.7 درصد افزایش داشته است. هم چنین در مقایسه با سه ماهه سوم سال متوسط قیمت مسکن در منطقه یورو 0.7 درصد و در سطح اتحادیه اروپا 0.8 درصد افزایش یافته است. 
لوکزامبورگ با افزایش 11 درصدی و اسلواکی با افزایش 10.9 درصدی و کرواسی با افزایش 10 درصدی، کشورهایی بوده اند که بیشترین افزایش قیمت مسکن در سه ماهه پایانی سال قبل را تجربه کرده اند.
از سوی دیگر قیمت خانه در قبرس 4.8 درصد افت کرده است. قیمت مسکن طی این بازه زمانی در مالت 3.5 درصد و در مجارستان 1.5 درصد کاهش داشته است.
اگر چه شیب افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی از سال 2014 تشدید شده است اما بررسی‌ها نشان می دهد که به صورت کلی، بازار مسکن در اروپا با ثبات نسبی مواجه بوده به گونه ای که از سال 2007 تاکنون نرخ اجاره در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور متوسط تنها 21 درصد و نرخ فروش مسکن تنها 19 درصد افزایش داشته است.

اتحادیه  اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.