افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

عرضه دو درصد دیگر از سهام شستا

عرضه دو درصد دیگر از سهام شستا

درحالی که روز چهارشنبه شاهد عرضه 10 درصد سهام شستا در بورس بودیم، قرار است همانطور که پیش از این نایب رئیس سازمان بورس به ایسنا اعلام کرده بود، دو درصد دیگر از سهام این شرکت در بورس عرضه شود و مجموع سهام عرضه شده شستا در بورس به 12 درصد برسد.

به گزارش ایسنا، چهارشنبه 27 فروردین 1399  تعداد 8 میلیارد سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به عنوان پانصد وسی و هفتمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، شد.

در این روز تعداد 6 میلیارد و 700 میلیون سهم  جهت عرضه به عموم و یک میلیارد و 300 میلیون سهم جهت عرضه به صندوق های سرمایه گذاری در روز شنبه 30 فروردین ماه معادل 10 درصد از سهام سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد 'شستا' به قیمت هر سهم 8600 ریال در بورس تهران کشف قیمت و معامله شد.

با عرضه اولیه این شرکت در بورس تهران تعداد شرکت های فعال در بورس به 335 شرکت رسید و بر این اساس بالغ بر 690000 میلیارد ریال به ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران، معادل سه درصد از ارزش کل، افزوده شده است.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد 'شستا' با ثبت بیش از 2 میلیون و 60 هزار کد معاملاتی رکورد بیشترین مشارکت در عرضه اولیه را به خود اختصاص داد و حداکثر تعداد 3637 سهم به هر کد معاملاتی تخصیص یافت.

عرضه 10 درصدی سهام شستا درحالی رخ دادکه پیش از این حسن امیری-نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار- از عرضه 12 درصد از سهام شستا در بورس خبر داده بود و طبق گفته های علی صحرایی-مدیرعامل بورس تهران- بعد از عرضه 10 درصدی سهام شستا،  شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است که در آینده با توجه به شرایط بازار و با هماهنگی با بورس تهران و شرایط سازمان تامین اجتماعی بقیه سهام عرضه می‌شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.