افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

ارز، ترمز طلا را کشید!

ارز، ترمز طلا را کشید!

به گفته نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در هفته اخیر علیرغم افزایش قابل توجه قیمت‌های جهانی طلا، به دلیل کاهش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت سکه و طلا در داخل روند ثابت و کم‌نوسانی داشت. در حقیت این دو عامل هم‌پوشانی داشته‌اند.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: باوجود اینکه طی یک هفته اخیر رشد بسیار غیرقابل تصور قیمت جهانی طلا وجود داشت و هر انس طلا تا 1740 دلار بالا رفت، در روزهای پایانی هفته و به ویژه امروز به زیر 1700 دلار کاهش یافت و امروز (جمعه) 1689 دلار رسیده است. البته این افزایش قیمت جهانی تاثیری در افزایش قیمت‌های داخلی نداشت و برخلاف افزایش قیمت‌های جهانی، ما  در طول هفته اخیر کاهش قیمت را داشتیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: افزایش قیمت‌های جهانی و کاهش قیمت ارز در داخل یکدیگر را پوشش داده و باعث شد که قیمت ها روال ثابتی به خود بگیرد و در طول هفته، نوسان کمتری را در رابطه با قیمت ها داشته باشیم. در حال حاضر با وجود اینکه قرار است برخی واحدها به جز واحدهایی که در پاساژها هستند (واحدهایی که در سطح خیابان ها هستند) از فردا باز خواهند شد.

وی تاکید کرد: طبیعتا با بازگشایی تعدادی از واحدها و داد وستد آن ها، معاملات جریان پیدا خواهد؛ بنابراین تقریبا سمت و سوی قیمت ها مشخص خواهد شد. از سوی دیگر باتوجه به تحولات داخلی، نوسانات قیمت ارز را داشته‌ایم که این نوسانات تاثیر خود را روی قیمت سکه و طلا داشته و در هفته پیش‌رو هم حتما دارای نوسان خواهد بود و تاثیرگذار بر قیمت سکه و طلا عمل خواهد کرد.

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، امروز (جمعه) هر اونس طلا در بازار جهانی 1689 دلار بوده است و هر گرم طلای 18 عیار هم در محدوده 635 هزار تومان قرار دارد. همچنین سکه طرح قدیم شش میلیون و 220 هزار تومان، سکه طرح جدید شش میلیون و 450 هزار تومان، نیم سکه سه میلیون و 190 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 890 هزار تومان و سکه یک گرمی 980 هزار تومان قیمت دارند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.