افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

رشد 3 برابری فروش خودروهای برقی در استرالیا در 2019

رشد 3 برابری فروش خودروهای برقی در استرالیا در 2019

فروش خودروهای برقی و پاک در بازار استرالیا در سال گذشته میلادی به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارشی که در وب‌سایت caradvice آمده است، میزان فروش خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی در بازار استرالیا در سال 2019 میلادی به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل از آن افزایش پیدا کرده است.

طبق آمار و ارقام منتشر شده از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در شورای وسایل نقلیه الکتریکی، در سال 2019 میلادی 6718 دستگاه خودروی تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی در بازار استرالیا به فروش رفته است که نسبت به سال قبل از آن که میزان فروش این خودروها 2216 دستگاه بوده است، به بیش از سه برابر رشد و افزایش پیدا کرده است.

همچنین آمارهای منتشر شده از سوی اتاق فدرال صنایع خودروسازی در استرالیا نشان می دهد که میزان فروش خودروهای هیبریدی نیز در سال 2019 به 30 هزار و 641 دستگاه افزایش یافته و یک رشد 54 درصدی را ثبت و تجربه کرده است که بیشترین سهم از میزان فروش خودروهای هیبریدی را برند ژاپنی تویوتا موتورز به خود اختصاص داده است.

در همین بازه زمانی همچنین میزان فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در حدود 8 درصد کاهش پیدا کرده که بیشترین کاهش آن از سال 2011 میلادی به شمار می‌رود.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.