افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/07

جزییات بسته دو تریلیون دلاری آمریکا برای مقابله با کرونا

جزییات بسته دو تریلیون دلاری آمریکا برای مقابله با کرونا

پس از مدت ها کش و قوس سرانجام رهبران جمهوری خواه و دموکرات برای تصویب لایحه مقابله با کرونا به توافق رسیدند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، هر چند هنوز مذاکره بر سر برخی موارد لایحه عظیم دو تریلیون دلاری پیشنهادی دولت ترامپ برای مقابله با کرونا در جریان است اما رهبران دو حزب اصلی این کشور بر سر تصویب این لایحه به توافق رسیده و انتظار می رود عصر امروز لایحه به تصویب نهایی در مجلس سنا برسد. 

انتظار می رود نیم تریلیون دلار از این اعتبارات به صورت مستقیم به شهروندان آمریکایی پراخت شود. هر شهروند آمریکایی که کمتر از 75 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد یارانه کمکی تا سقف 1200 دلار از دولت دریافت خواهد کرد. این مبلغ برای خانواده های چهار نفره و بیشتر به 3000 دلار افزایش خواهد یافت. 

به گفته استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در این بسته اعتباری در حدود 61 میلیارد دلار برای شرکت های مسافری در نظر گرفته شده که 32 میلیارد دلار به شکل کمک هزینه و 29 میلیارد دلار به شکل وام خواهد بود. 

دولت آمریکا هم چنین در نظر دارد مبلغی حدود 350 میلیارد دلار را به شکل وام در اختیار کسب و کارهای کوچک قرار دهد تا از ورشکستگی آن ها جلوگیری شود. اعتباراتی در حدود 100 تا 130 میلیارد دلار نیز در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی و تا 250 میلیارد دلار اعتبار در اختیار شرکت های بیمه ای و بازنشستگی قرار خواهد گرفت.

شرکت های داروسازی 10 میلیارد دلار و شرکت های تولید ماسک و محصولات ضدعفونی چهار میلیارد دلار اعتبار دریافت خواهند کرد.

دولت ترامپ هم چنین پیشنهاد کرده است تا 75 میلیارد دلار بودجه کمکی اضطراری در اختیار دولت های محلی قرار گیرد اما بیشتر سناتورها از هر دو حزب خواستار افزایش ای مبلغ هستند. نانسی پلوسی، رییس کنگره خواستار افزایش بسته پیشنهادی به 2،5 تریلیون دلار شده که بخش بزرگی از این افزایش مربوط به پرداخت یارانه تا سقف 1500 دلار به جای 1200 دلار به شهروندان آمریکایی است. 

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.