افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/24

بازگشت بورس‌های جهانی به ریل صعودی

بازگشت بورس‌های جهانی به ریل صعودی

صلح سبز در گزارشی اعلام کرد آلودگی هوای ناشی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی هشت میلیارد دلار در روز ضرر اقتصادی به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، در گزارش صلح سبز آسیای جنوب شرقی و مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک آمده است، این رقم معادل حدود 3.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی یا 2.9 تریلیون دلار در سال است.

چین با 900 میلیارد دلار، آمریکا با 600 میلیارد دلار و هند با 150 میلیارد دلار ضرر در سال، بالاترین هزینه اقتصادی آلودگی فزاینده هوا را متحمل می‌شوند.

طبق گزارش صلح سبز، با وجود تلاش برخی از کشورها و شرکتها برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر و سوختهای پاکتر، آلودگی هوا همچنان به میلیونها نفر آسیب می‌زند. سوزاندن زغال سنگ، نفت و گاز باعث ایجاد مشکلات سلامتی شده و هر سال به مرگ زودهنگام 4.5 میلیون نفر در سراسر جهان منجر می‌شود و 40 هزار کودک پیش از پنج سالگی به دلیل قرار گرفتن در معرض ذرات غبار کوچکتر از 2.5 میکرومتر جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صلح سبز در بخش دیگری از گزارش خود چنین نوشت: حذف استفاده از زغال سنگ و زیرساخت نفت و گاز و گذر به انرژی تجدیدپذیر برای اجتناب از بدترین پیامدهای تغییرات جوی ضروری است.موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارشی در نوامبر برآورد کرده بود در نبود تلاش‌ها برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای، زمین ممکن است تا سال 2050 به میزان دو درجه سلسیوس گرم‌تر شود و تولید ناخالص داخلی جهانی به میزان 2.5 تا 7.5 درصد کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.