افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.mehrnews.com

1396/11/14

بارش ها 4 میلی متر افزایش یافت

بارش ها 4 میلی متر افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های باران‌سنجی شرکت مدیریت منابع آب ایران، با حضور سامانه‌های خوب بارشی در کشور در هفته گذشته، متوسط میزان بارش های کشور از تاریخ 7 لغایت 13 بهمن ماه جاری (هفته گذشته) با 4 میلی‌متر افزایش از 42 میلی‌متر به 46 میلی‌متر رسید. بنابر این گزارش، این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت با 117.1 میلیمتر، حدود 60 درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته با 81.8 میلیمتر، حدود 43.8 درصد کاهش دارد.

این گزارش حاکی از آن است که بیشترین میزان بارش‌های تجمعی حوضه‌های اصلی آبریز از اول بهمن تا 13 بهمن ماه جاری در حوضه اصلی آبریز دریای خزر با 21.9 میلی‌متر و کمترین میزان بارش در مدت زمان یاد شده در حوضه اصلی آبریز قره قوم با 0.9 میلیمتر به ثبت رسیده است. وجود سامانه های خوب بارشی در دو هفته اخیر سبب شده است تا حوضه اصلی آبریز دریاچه ارومیه مقام دوم بارش های کشور را از تاریخ اول تا 13 بهمن ماه جاری با 21.2 میلیمتر از آن خود نماید.

حوضه‌های اصلی آبریز فلات مرکزی 5.3 ، خلیج فارس و دریای عمان 2.7  و مرزی شرق نیز از 1.6 میلی‌متر بارش در ماه جاری برخوردار بوده‌اند. حجم بارش‌های اول مهر تا 13 بهمن ماه جاری معادل 75 میلیارد و 809 میلیون مترمکعب بوده است

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.