افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

کمک دولت در شرایط دشوار اقتصادی به مردم بلاعوض باشد

کمک دولت در شرایط دشوار اقتصادی به مردم بلاعوض باشد

ایسنا/سیستان و بلوچستان در شرایط دشوار اقتصادی، معیشتی و دوره سخت کرونایی دولت اگر می خواهد کمکی به مردم ارائه بدهد، باید این کمک بلاعوض باشد.

در همه کشورها برای مردم تسهیلاتی پیش بینی و اعتباراتی تخصیص یافته که برای رفاه حال مردم بوده، اما در ایران خبری از کمک به مردم نیست و دولت تنها به پرداخت وام ربوی اکتفا کرده که یک میلیون تومان را به مردم وام می دهد.

در مبحث پرداخت تسهیلاتی که دولت می خواهد بدهد، سامانه پیامکی اعلام شده و متقاضی با اجازه خودش شماره ملی اش را به شماره اعلام شده می فرستد و این در نوع خودش سند دولت برای پرداخت تسهیلات به متقاضی است.

رزمایش کمک مومنانه ای که اخیرا رهبری مورد اشاره قرار داده اند، مختص سپاه و خیران نیست، دولت هم باید پای کار بیاید و به فکر نیازمندان باشد.

اما در استان سیستان و بلوچستان استاندار و نمایندگان مردم استان باید شرایط مردم منطقه را درک کنند و جدای از مباحث فقهی که اهل سنت دریافت وام با درصد بالا و اندک را حرام می دانند، بایستی عمق محرومیت استان را ببینند تا این تسهیلات بدون بهره به مردم داده شود و این چهار درصد سود که کارمزد نامیده می شود را هم نگیرند.

اقشار مختلف مردم خاش سیستان و بلوچستان خواهان توجه ویژه دولت به نیازمندان هستند.

محمدامین میربلوچزهی رئیس شورای روستای شوگه خاش می گوید: مردم این روستا در شرایط دشوار کرونایی و در آستانه ماه مبارک رمضان به کمک های ویژه دولت و خیران نیازمند هستند.

وی اظهار داشت: مسیولان و دولت باید به فکر مردم محروم منطقه باشد و با تمام توان برای حل مشکلات اقشار مستمند و مستضعفان تلاش کند تا در شرایط مشقت بار کرونایی، زمین گیر نشوند.

وی بیان کرد: بسیجیان با ویژگی ولایت مداری و ولایت پذیری و پا در رکاب بودن رهبری نقشی ارزشمند در کمک مؤمنانه ایفا می کنند و هم اینک نیز به یاری نیازمندان شتافته و برای آینده آنها نیز تدبیر می کنند.

میربلوچزهی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانات ارزشمند چند روز اخیرشان به دشواری های زندگی مردم محروم و اقشار نیازمند اشاره و بر لزوم یاری رساندن به آنان تاکید کردند،بنابراین تصریح بر وظایف همزمان مردم و مسئولان نسبت به اقشار ضعیف جامعه در ایام بحران کرونا با طرح پیشنهاد استفاده‌ از فرصت ماه مبارک رمضان برای راه اندازی رزمایش عمومی به منظور مساعدت و کمک به نیازمندان از توصیه های ارزشمند رهبر معظم انقلاب بود.

رئیس شورای شوگه خاش گفت: همبستگی و هم افزایشی مردم در دوران بحران کرونا و توزیع کمک های خیران و رسوخ فرهنگ غنی اسلامی و ایران در شرایط دشوار امروزی از بیانات دیگر ایشان بود که مورد اشاره قرار دادند.

وی افزود: در حدود دو ماه اخیر که مردم ایران در خانه هایشان حبس شدند و کسب و کار نیز تعطیل گردید، انتظار می رفت دولت برای تامین معیشت مردم تدبیر می کرد و حداقل برای مردم مناطق محروم مانند خاش و استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان که با شرایط دشوار کرونایی دست و پنجه نرم می کنند، کمک های بلاعوض می داد تا مردم در این شرایط بتوانند خود را برای مقابله با این بیماری تقویت کنند که متاسفانه اینگونه نشد.

خدمات شایسته کادر بهداشت و درمان و تلاش گران عرصه سلامت، سپاه و نیروهای مسلح و خیران و طلاب در شرایط دشوار کرونایی به مردم محروم و نیازمند قابل ستایش است، اما بهتر بود دولت با برنامه های عملی خود را با دنیا هماهنگ می کرد تا در این روزهای دشوار و دلهره آور در دل مردم امیدها زنده می شد.

وی اظهار داشت: در این آزمون دشوار کرونایی ملت ایران خوش درخشیدند، اما به حمایت های ویژه دولت دلبسته بودند.

وی گفت: کمک های معیشتی باید برای اکثر ملت ایران می بود و در تامین نیازهای اساسی باید در دولت تدبیر می شد که مردم مجبور نشوند برای تهیه مایحتاج خود به شهر بروند و جان خود و دیگران را به خطر بیندازند.

میربلوچزهی افزود: حال جهادگران بسیجی با قوت و اقتدار با اطاعت و فرمان برداری از مقام معظم رهبری به فکر کمک به محرومان هستند و انتظار می رود، خیران جامعه نیز با مشارکت و وحدت و همدلی خود را در کمک به نیازمندان سهیم کنند.

علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت وام ها و تسهیلات هر چند با بهره اندک و یا همراه با کارمزد از سوی دولت نوعی ربا محسوب می شود و از منظر اسلام و شریعت دینی حرام و ناجایز است.

وی افزود: در شرایط دشوار فعلی باید تدابیری اندیشیده شود که مردم در کمال آرامش بتوانند به زندگی روزمره خود برسند.

کرد ادامه داد: رزمایش کمک های مومنانه که اخیر در دستور کار سپاه قرار گرفته و سپاه به عنوان محور خدمت رسانی به مردم برای رفع بخشی از نیازهای محرومان تلاش می کند، از منویات رهبری بوده و قطعا در بیانات ایشان دولت هم مخاطب است و باید همگام با خیران و بسیج و سپاه و ارتش و غیره به نیازمندان خدمت کند.

کرد گفت: مردم خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان در فقر مطلق به سر می برند و توصیه ما به دولت این است که پرداخت کمک به مردم بلاعوض باشد و دولت نیز باید بداند که مردم ما وام ربوی دریافت نمی کنند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.