افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

قرار عاشقی قرارگاه سلامت برای گذر از روزهای کرونایی

قرار عاشقی قرارگاه سلامت برای گذر از روزهای کرونایی

ایسنا/همدان در پی تشکیل قرارگاه سلامت معنوی برای مقابله با کرونا در سپاه، متمرکز شدن کمک های مردمی در قالب کمک مؤمنانه و توزیع عادلانه کمک ها برای رفع محرومیت ها از برنامه مشخص شده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) است.

بی تردید گذر از روزگار تلخ کرونایی با این قرارهای عاشقی و توزیع مهربانی ها در قرارگاه هایی همچون قرارگاه مساوات مؤمنانه امام حسن مجتبی(ع) آسان تر می شود.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان در جمع خبرنگاران از آغاز به کار قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با هدف کمک مؤمنانه در این شهرستان خبر داد و گفت: در این قرارگاه به صورت متمرکز منابع و کمک های مردمی در یک قالب و به شکلی عادلانه برای رفع محرومیت و کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا مدیریت می شود.

سرهنگ مرتضی سیاهوشی با بیان اینکه اقشار آسیب دیده از روزگار کرونایی در چند اولویت شناسایی و اسامی آنان تا شنبه 30 فروردین ماه نهایی می شود، اظهار کرد: بی تردید خانواده هایی که قربانی کرونا شده و افرادی که حقوق بگیر از هیچ دستگاه و ارگانی نبوده و تحت پوشش هیچ دستگاه حمایتی هم نیستند در اولویت نخست هدف کمک ها قرار می گیرند.

وی ادامه داد: اولویت دوم صاحبان مشاغل روزمره ای هستند که از شیوع کروناویروس آسیب دیده اند، از جمله دستفروشانی که در این مدت متأسفانه هیچ درآمدی کسب نکردند اما در حالت عادی نیازمند محسوب نمی شوند.

سیاهوشی اضافه کرد: اولویت سوم نیازمندانی هستند که هیچ منبع درآمدی ندارند و شامل اولویت اول و دوم نخواهند بود و در نهایت افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در اولویت بعدی قرار می گیرند که کمک به این عزیزان بستگی به منابع واگذاری و جمع آوری شده دارد.

وی با اشاره به اینکه در صورتی که منابع کفایت کند می توان کمک مؤمنانه را در نیمه ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) و در عید فطر ادامه داد، خاطرنشان کرد: تمامی افراد و اقشار اعم از افرادی که در مناسبت های مختلف کمک های خود را به محرومان اختصاص می دهند و یا افرادی که در قالب مؤسسات خیریه فعالیت می کنند و نیز عموم مردم می توانند در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان تصریح کرد: در این طرح در واقع قرار بر تجمیع کلیه این اقدامات اخروی ذیل قرارگاه مساوات مؤمنانه و  کمک مؤمنانه است تا مطابق با سخنان امام جمعه یک خانواده از چندین منبع مورد کمک قرار نگیرد و خانواده ای دیگر هیچ گونه خدماتی دریافت نکند بدین ترتیب در این قرارگاه به صورت متمرکز منابع و کمک های مردمی در یک قالب و به شکلی عادلانه برای رفع محرومیت و کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا مدیریت می شود.

وی اظهار کرد: سپاه ناحیه شهرستان تویسرکان و کلیه حوزه های مقاومت بسیج و پایگاه های بسیج در سطح شهرها و روستاها آمادگی جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی را دارند که این مهم با تعامل بین دهیاران و بخشداری ها انجام می شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.