افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

بهره برداری از سی تی اسکن 16 اسلایس بیمارستان شهید جلیل یاسوج

بهره برداری از سی تی اسکن 16 اسلایس بیمارستان شهید جلیل یاسوج

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید جلیل یاسوج با اعتبار 50 میلیارد ریال با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید.

'حسین کلانتری' در آئین بهره برداری از سی تی اسکن بیمارستان شهید جلیل از تلاش ها و زحمات خدمتگزاران عرصه سلامت کشور از جمله پزشکان، پرستاران، مراقبین بهداشت، بهورزان، کارکنان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تقدیر کرد و گفت: به دور از مبالغه گویی خدماتی که تاکنون ارائه شده بسیار ارزشمند است، به گونه ای که صحنه های پرافتخاردوران دفاع مقدس تداعی شد و با همه سختی ها، دشواری ها و با وجود تلخ کامی هایی که از مرگ برخی از این بیمارها به وجود آمد توفیقات چشمگیری به دست آمد به گونه‌ای که همه دشمنان و یاوه‌ گویان غربی و مستکبران جهان انگشت به دهان شدند.
 وی با اشاره به اینکه در عصر اطلاعات قرار داریم، افزود: آمریکایی و اروپایی خیلی ادعا دارند ولی درعمل موفق نشان ندادند، اما ملت ما نشان دادند که می توانیم ازبحران ها با همکاری، همدلی و همراهی و حمایت از دست اندرکاران با موفقیت عبور کنیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دنیا بداند امروز به لطف وجود پزشکان، پرستاران و خادمین عرصه سلامت کشور، نظام ما سربلند است.
کلانتری با تاکید بر اینکه آمریکایی ها  کم آورده اند، بیان کرد: آنها در عمل نشان دادند ابتکار عمل جمهوری اسلامی برای آنها دست نیافتنی است چرا که جمهوری اسلامی ملتی متحد دارد که در روزهای سخت پای کار هستند و با از خود گذشتگی ها تا پای جان می ایستند.
وی اظهار کرد: تعدادی از پرستاران و پزشکان به عنوان شهدای مدافع سلامت به دیار باقی شتافتند آنهایی که تا پای جان ایستادند و به عنوان بخشی از افتخارات تاریخ این ملت نامشان ثبت شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همه انسان ها در همه عصرها و نسل ها به مدافعان سلامت افتخار خواهند کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به نمایندگی از دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی و ستاد ملی مدیریت کرونا در بیمارستان شهید جلیل حضور یافتم تا به شما خسته نباشید و دست مریزاد بگویم.
کلانتری خاطرنشان کرد: این زحمات اثر گذار بوده و با همت مردم و مشارکت فعال، مسئولانه و آگاهانه آنها در طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند و رعایت پروتکل های بهداشتی، وضعیت کنترل بیماری کرونا در استان قابل قبول است.
وی تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان با تمام توان حامی کادر درمانی است و امید است با همدلی و همکاری سلامت مردم را تضمین کرده و از این مرحله عبور کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هر هفته کار ارزشمندی در حوزه سلامت استان انجام شده است، افزود: بهره برداری از دستگاه رادیولوژی دیجیتال (پرتابل)، آزمایشگاه مولکولی و تشخیص ویروس شناسی و سی تی اسکن بخشی از این اقدامات بوده و امید است در روزهای آینده شاهد به بهره بردای رسیدن واحدهای ام آر آی این بیمارستان باشیم.
کلانتری از زحمات جهادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تقدیر کرد و گفت: جابه جایی مدیران در دستگاه های دولتی امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است از زحمات مسئولان قبلی تقدیر و انتظار می رود مدیران جدید خدمتگزاران خوبی برای مردم استان باشند.
وی در خصوص درخواست رئیس بیمارستان شهید جلیل برای استخدام پرستاران دارای قرارداد 87 روزه و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، اظهار کرد: این دو موضوع را به دولت و ستاد ملی منعکس و پیگیری خواهیم کرد که امید است این پیگیری ها نتیجه بخش باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی این دستگاه زیمنس و از نوع اسکپ، مدل 2019 است که 40 میلیارد ریال برای خریداری آن هزینه شده و متعلقات آن حدود 10 میلیارد ریال هزینه در برداشته است و ظرفیت خدمات رسانی به 120 بیمار در شبانه روز را داراست.
انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.