افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

اراضی ملی 50 میلیاردی در کیاشهر رفع تصرف شد

اراضی ملی 50 میلیاردی در کیاشهر رفع تصرف شد

ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی استان گفت: پنج هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش 50 میلیارد ریال در بخش کیاشهر شهرستان آستانه‌اشرفیه رفع تصرف شد.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران بااعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی در روستای لب دریا بخش کیاشهر، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه ماموران انتظامی ضمن هماهنگی قضائی به همراه نماینده منابع طبیعی به محل مورد نظر اعزام شدند، افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد فردی 5000 متر از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و آن را با فنس و پرچین محصور کرده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضائی در این راستا بیان کرد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور رفع تصرف انجام و کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری شد.

سردار ملکی تصریح کرد: متصرف 42 ساله هیچگونه مدارکی مبنی بر مالکیت این اراضی نداشته و با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. کارشناسان ارزش ارضی تصرف شده را 50 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی گیلان بر حفظ بیت‌المال و عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری تاکید کرد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.