افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

برداشت بیش از 49 هزار تن محصولات پاییزه در شادگان

برداشت بیش از 49 هزار تن محصولات پاییزه در شادگان

ایسنا/خوزستان مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان با اشاره به آغاز برداشت گندم، جو و کلزا گفت: پیش بینی می شود حدود 49 هزار و 500 تن انواع محصولات برداشت شود.

خلیل منیعات در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: از هفته گذشته برداشت گندم، جو و کلزا در شهرستان آغاز شد و حدودا تا اواخر خردادماه نیز در شهرستان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال سطح زیرکشت کلزا یک هزار و 200 هکتار بود که حدود 220 هکتار از آن دچار خسارت شد و 980 هکتار از آن قابل برداشت است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان تصریح کرد: همچنین امسال 18 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شادگان به کشت گندم و چهار هزار و 500 هکتار به کشت جو اختصاص پیدا کرد. 

منیعات با اشاره به پیش بینی تولید عنوان کرد: پیش بینی می کنیم که حدود 40 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود. همچنین پیش بینی می شود حدود یک هزار و 500 تن کلزا و حدود 8 هزار تن نیز جو برداشت شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور سرعت بخشیدن به عملیات برداشت محصولات حدود 140 دستگاه کمباین، کار برداشت را به عهده خواهند داشت.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان گفت: سه مرکز خرید محصولات پاییزه در شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده و آماده خرید محصول گندم هستند. همچنین یک مرکز خرید  از کشاورزان جو و کلزا خریداری می‌کند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.