افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/28

تماس با 4030 راهی به سوی آرامش روانی

تماس با 4030 راهی به سوی آرامش روانی

ایسنا/کردستان رئیس اداره سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت استان کردستان از ارائه خدمات مشاوره ای توسط روانشناسان دانشگاه به بیش از 6500 نفر از هموطنان از طریق سامانه تلفنی 4030 خبر داد

 فاروق وفایی بانه با بیان اینکه، سامانه 4030 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پاسخگوی سوالات روانشناختی مرتبط با کرونا است، اظهار کرد: این سامانه کشوری بوده و بیش از شش هزار نفر از روانشناسان تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از طریق آن پاسخگوی تماس های حوزه های مختلف پزشکی و غیر پزشکی هموطنان بوده اند.

وی از فعالیت روانشناسان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این سامانه خبر داد و افزود: همکاران ما از 25 اسفند سال قبل تاکنون به بیش از 6500 نفر خدمات روانشناختی مرتبط با مقابله با کرونا را ارائه داده اند.

رییس اداره سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت استان به اجرای طرحی در سطح استان با نام بررسی سوگ در اطرافیان متوفیان کرونا اشاره کرد و گفت: در این طرح که از شهر سنندج شروه شده است کارشناسان روانشناسی دانشگاه ضمن شناسایی و تماس با اطرافیان و خانواده متوفیان ناشی از ابتلا به کرونا، با ارائه مشاوره های روانشناختی سعی در کاهش و یا حذف استرس ها و مشکلات روانی آنان می کنند.

وفائی بانه یادآورشد: هم استانی های عزیز با تماس با سامانه 4030 و استفاده از کلید هشت، می توانند با پرسیدن سوالاتی در مورد مشکلات احتمالی خود، خدمات روانشناختی را دریافت کنند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.