افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/07

تداوم روند صعودی کووید19 در سمنان/ غربالگری 85درصد جمعیت تحت پوشش علوم پزشکی سمنان

تداوم روند صعودی کووید19 در سمنان/ غربالگری 85درصد جمعیت تحت پوشش علوم پزشکی سمنان

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از روند صعودی کرونا در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر نوید دانایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه روند ابتلا به کووید19 در استان همچنان صعودی است و برای کنترل بهتر آن باید همچنان از حجم ترددها کاسته شود.

وی با بیان اینکه با راه اندازی آزمایشگاه کروناویروس در سمنان نمونه گیری و تست در همین جا انجام می شود افزود: در 24 ساعت اخیر 13 مبتلای قطعی جدید به مبتلایان به کووید 19 در 6 شهرستان تحت پوشش دانشگاه افزوده شده است.

رئیس علوم پزشکی استان کنترل سیر صعودی این بیماری نوظهور را منوط به رفتار شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: کنترل کروناویروس به نحوه رفتار ما با آن بستگی دارد و هرچه از ترددها کاسته و به خودمراقبتی و رعایت بهداشت فردی بیافزاییم، کنترل بیماری راحت تر خواهد بود.

دکتر دانایی با ابراز خرسندی از روند بهبود مبتلایان در این استان گفت: با وجود روند صعودی بیماری خوشبختانه روند بهبودی مبتلایان قطعی هم رو به افزایش است به طوری که افزون بر 78 درصد از مبتلایان قطعی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه با بازیافتن سلامتی خود، مرخص و یا به نقاهتگاه های این استان منتقل شدند.

وی استان سمنان را از موفق ترین استان ها در اجرای طرح غربالگیری و شناسایی جمعیت آلوده به کروناویروس ارزیابی و اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی و دیگر همکاران ستاد فعال در ستاد استانی مقابله با کرونا و بسیج ملی مبارزه با کروناویروس بیش از 85 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان غربالگری شدند.

وی از تلاش برای غربالگری 15 درصد باقیمانده در این استان خبر داد و یادآوری کرد: غربالگری جمعیت تحت پوشش از دو طریق مراجعه مردم به سامانه طراحی شده و مراجعه و تماس همکاران ما با مردم صورت می گیرد.

دکتر دانایی بر ضرورت تداوم ماندن در خانه تاکید و تصریح کرد: از عموم هم استانی ها درخواست اکید داریم که توصیه های وزارت بهداشت را جدی گرفته و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند تا بتوانیم بیش از پیش این بیماری نوپدید را کنترل کنیم.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.