افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند

خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند.

سید موسی خادمی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد، تصریح کرد: تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ غیر ضرور تا پانزدهم فروردین از جمله تصمیماتی بود که در جلسه امروز اتخاذ شد و تلاش بر فعال کردن فروشگاه‌های اینترنتی و تغییر نحوه تهیه مایحتاج مردم به روش اینترنتی مطرح شد.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در این جلسه طرحی را مبنی بر دسته‌بندی شهرها به آلوده و کمتر آلوده در کنار کنترل ورودی و خروجی این شهرها مطرح کرد که قرار بر بررسی بیشتر برای اعلام تصمیمات بعدی شد.

خادمی افزود: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در آخرین تصمیم خود با حضور  30 درصد یا یک‌سوم از ظرفیت کارکنان در محل کار تا 15 فروردین موافقت کرد.

 استاندار خاطرنشان کرد: در لرستان با توجه به شرایط کنونی، ادارات می‌توانند تا سقف 75 درصد نیروها را بر اساس دستورالعمل‌ها به صورت دورکاری یا شیفتی به کار گیرند و تنها 25 درصد نیروها در ادارات حضور یابند.

وی ضمن تأکید بر حضور دائمی مدیران و معاونین ادارات در این ایام، تصریح کرد: این تصمیم شامل دستگاه‌های خدمات‌رسان استان در حوزه آب، برق، گاز و مشاغل حساس نمی‌شود زیرا در موقع لزوم حضور آنها برای رفع مشکلات مردم ضروری است.

خادمی یادآور شد: از مجموع 2 میلیون و 450 هزار کارمند دولت در کشور حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در حوزه‌های آموزشی و دانشگاهی فعالیت می‌کنند که در این ایام تعطیل هستند و 500 هزار نیروی دیگر نیز در بخش بهداشت و درمان کشور بوده که در شرایط کنونی با ظرفیت 100 درصدی در حال کار هستند و موضوع دورکاری و کار شیفتی تنها شامل مابقی نیروهای دولت می‌شود.

استاندار لرستان در پایان گفت: شب گذشته مصوبه استانی مبنی بر کنترل تردد خودروهای دارای پلاک غیر بومی نیز اعلام شد که با توجه به آن تمهیداتی اندیشیده شد تا این خودروها در سطح شهرهای استان تردد نداشته باشند و ضمن ماندن در خانه از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.