افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

محور خرم‌آباد- پلدختر موقت و دارای ایمنی پایین است

محور خرم‌آباد- پلدختر موقت و دارای ایمنی پایین است

ایسنا/لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان می‌گوید: محور دورود- سه‌راهی چالانچولان بیشترین سهم ‌را در ترددهای نوروزی داشته است.

عباس شرفی اظهار کرد: از 25 اسفند 98 تا پایان روز چهارم فروردین 99، محور دورود- سه‌راهی چالانچولان با 69 هزار و 161 دستگاه وسیله نقلیه بیشترین سهم‌ را در ترددهای نوروزی داشته است.

وی ادامه داد: پس از آن، محورهای سه راهی چالانچولان- خرم‌آباد(بروجرد) با 62 هزار و 714، خرم‌آباد- پلدختر(چم‌ انجیر) با 56 هزار و 428 و سه راهی چالانچولان- خرم‌آباد(مله سرخه) با 53 هزار و 462 وسیله نقلیه به ترتیب در رده‌های بعدی تردد قرار دارند و محور پلدختر- اندیمشک با 50 درصد همچنان بیشترین سهم را در تردد وسایل نقلیه سنگین دارد.

شرفی افزود: در مجموع 9 روز ابتدایی تعطیلات نوروزی یک میلیون و 656 هزار و 691 وسیله نقلیه در 66 محور مجهز به ترددشمار استان تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با سه میلیون و 619 هزار و 355 وسیله نقلیه، 54 درصد کاهش در ترددهای نوروزی را شاهد هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه اوج تردد روزانه در ساعت 14 تا 15 عصر با میانگین 244 وسیله نقلیه است، خاطرنشان کرد: علاوه بر بستن مسیرهای ورودی استان و شهرستان‌ها برای خودروهای با پلاک غیربومی توسط پلیس و راهداری، در حال حاضر کشیک‌های نوروزی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان همراه با پلیس، هلال احمر و شبکه بهداشت در ورودی شهرها حضور داشته و در غربالگری مشارکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به توصیه‌های ستاد ملی و استانی کرونا از مردم تقاضا می‌شود همچنان از سفر پرهیز کنند و به عنوان امن‌ترین مکان در خانه بمانند.

شرفی در خصوص سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای استان گفت: سرعت متوسط وسایل نقلیه در محورهای مجهز به ترددشمار استان در ایام یادشده 77 کیلومتر بر ساعت بوده که محور پلدختر- خرم‌آباد با 97 کیلومتر همچنان رکورددار سرعت و محور نورآباد- نهاوند با 50 کیلومتر کمترین سرعت را در بین محورهای استان دارد.

وی یادآور شد: همانطور که قبلا نیز تاکید شد محور خرم‌آباد- پلدختر یک محور موقت و دارای ایمنی پایین است از این رو انتظار می رود مردم در این محور با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا جان خود و دیگران را به خطر نیندازند از پلیس راه نیز تقاضا داریم گشت‌های کنترل و برخورد با متخلفان در این محور را افزایش دهد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.