افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/05

مسمومیت 6 نفر در نیشابور بر اثر مصرف الکل صنعتی

مسمومیت 6 نفر در نیشابور بر اثر مصرف الکل صنعتی

ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: تا کنون 6 نفر در این شهرستان بر اثر مصرف الکل صنعتی دچار مسمومیت شده‌اند.

مصطفی افشارنیک در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از این تعداد یک نفر که وضعیت وخیم‌تری داشت به مشهد اعزام شد و یک نفر دیگر که وضعیت مطلوبی ندارد در بخش ویژه بیمارستان نیشابور بستری و در حال درمان است.

وی با اشاره به باور غلط برخی افراد درخصوص تاثیر الکل بر درمان کرونا، افزود: این تفکر که مصرف مشروبات الکلی باعث بهبود کرونا می‌شود یک نظر غلط بوده و به اشتباه در این شرایط حساس به برخی افراد تحمیل شده است؛ این امر نه تنها در درمان تاثیری ندارد بلکه تبعات منفی را به همراه دارد.

افشارنیک مطرح کرد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت الکلی شده‌اند تاکنون سابقه مصرف مشروبات الکلی را نداشته و تنها بر اثر باور غلط مبنی بر اینکه به این وسیله می‌توانند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کنند در دام افراد سودجو و فرصت طلب افتاده‌اند.

وی نابینایی، از کار افتادن کلیه و خطر مرگ را از جمله تبعات و عوارض جدی مصرف این ماده برشمرد و بیان کرد: الکل صنعتی حتی از راه پوست قابلیت جذب دارد و باعث مسمومیت می‌شود، همچنین این مایع به دلیل شفاف بودن باعث گمراهی کودکان شده که باید از دسترس آن‌ها دور بماند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تعداد ماموریت‌های اورژانس 2 برابر شده و در همین مدت تماس‌های برقرار شده با اورژانس نیز سه برابر افزایش یافته است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.