افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/12/01

محیط زیست گلستان: مردم از جابه‌جایی لاشه پرندگان مهاجر خودداری کنند

محیط زیست گلستان: مردم از جابه‌جایی لاشه پرندگان مهاجر خودداری کنند

ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه بارش های پنجشنبه اول اسفندماه در مدت 6 ساعت رخ می دهد، گفت: مدل های هواشناسی در فروردین ماه 98 هسته بارش اولیه 323 میلیمتری را در بازه زمانی پنج روزه نشان داد و فعلا نیز مدل های هواشناسی برای هفته آینده بارش های مشابه با بارش اولیه فروردین ماه دارد.

محمد سبزه زاری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان که شامگاه چهارشنبه (30 بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه روز پنجشنبه مناطق شمالی و شرقی خوزستان درگیر بارش هستند، اظهار کرد: طبق مدل اروپایی، بارندگی فردا در اهواز 5 تا 10 میلیمتر، در شمال خوزستان 88 میلیمتر و مسجدسلیمان و دزفول 20 تا 25 میلیمتر خواهد بود و شوشتر، حسینیه، باغملک، رامهرمز و بهبهان نیز بارش های خوبی دارند. همچنین بارندگی در احمدفداله و اندیکا نسبتا سنگین خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: حجم اصلی بارش ها در مدت 6 ساعت و از اوایل صبح تا حدود ساعت 15 بعد از ظهر رخ می دهد.

سبزه زاری با بیان اینکه مدل های هواشناسی در پیش بینی بارندگی اختلاف دارند، بیان کرد: به طور مثال مدل فرانسوی و آلمانی، بارندگی اهواز را 20 تا 25 میلیمتر را نشان می دهند بنابراین بارندگی اهواز حداقل 10 تا 12 میلیمتر و حداکثر 20 تا 25 میلیمتر پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه طبق یکی از مدل های هواشناسی، شدت بارش در حوضه کارون زیاد پیش بینی شده است، گفت: مدل اروپایی، تا اوایل روز چهارشنبه هفته آینده، مجموع بارندگی 316 میلیمتری را بر منطقه تاراز و اندیکا نشان می دهد و بارندگی در اهواز نیز 20 تا 30 میلیمتر است. این مدل همچنین بارندگی در پهنه حوضه کرخه را نسبتا خوب و حدود 150 میلیمتر را نشان می دهد.

وی عنوان کرد: طبق مدل اروپایی، بارندگی تا روز چهارشنبه هفته آینده در حوضه دز و کارون شدت بیشتری دارد و در حوضه کرخه با شدت کمتری است اما مدل آمریکایی، بارندگی در حوضه دز را بیشتر نشان داده است. مدل آمریکایی، بارش در حوضه دز را بالای 150 میلیمتر را نشان می دهد.

سبزه زاری افزود: مدل های هواشناسی در فروردین ماه 98 هسته بارش اولیه 323 میلیمتری را در بازه زمانی پنج روزه نشان داد و فعلا نیز مدل های هواشناسی برای هفته آینده بارش های مشابه با بارش اولیه فروردین ماه دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به میزان بارندگی روز پنجشنبه (اول اسفندماه) تصریح کرد: روز پنجشنبه بارندگی در مناطقی شمالی مانند احمدفداله، شیهون و زردشت حدود 70 تا 80 میلیمتر، اندیکا و قلعه خواجه  80 تا 90 میلیمتر، باغملک بیش از 60 میلیمتر، بهبهان 50 تا 60 میلیمتر، اهواز بین 10 تا 25 میلیمتر خواهد بود. مناطق جنوبی مانند آبادان، ماهشهر، شادگان و هندیجان از نظر بارندگی مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: همچنین بارندگی در دزفول، اندیمشک و شوشتر 30 تا 40 میلیمتر و در مسجدسلیمان 40 تا 50 میلیمتر پیش بینی می شود.

سبزه زاری در خصوص ورود و فعالیت موج قوی بارندگی در خوزستان از اواسط روز یکشنبه تا اواخر روز چهارشنبه هفته آینده (4 تا 7 اسفندماه)، گفت: بارش در روز یکشنبه هفته آینده در پهنه حوضه دز 100 تا 150 میلیمتر پیش بینی می شود و بارندگی در دزفول و اندیمشک در بازه زمانی دو روزه 70 تا 100 میلیمتر خواهد بود.

وی عنوان کرد: فعلا بارندگی در حوضه کارون حجم بالاتری از بارندگی را نشان می دهد. حجم بارندگی در پهنه حوضه مارون کمتر و حدود 50 تا 60 میلیمتر است اما نسبتا بارش ها خوب هستند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: با فعالیت این سامانه بارندگی در اهواز 30 تا 40 میلیمتر، در مناطق پایین دست مانند آبادان و خرمشهر حدود 10 تا 15 میلیمتر و هر چه به سمت شهرهای بالاتر می رویم بارندگی حدود 70 تا 100 میلیمتر پیش بینی می شود.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.