افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/26

جای خالی نمایندگان شهر جهانی یزد در بزرگترین گردهمایی شهرهای جهان

جای خالی نمایندگان شهر جهانی یزد در بزرگترین گردهمایی شهرهای جهان

ایسنا/یزد رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد از نبود هیچ هیاتی از شهر جهانی یزد در بزرگترین گردهمایی شهرهای جهان گلایه کرد.

«محسن عباسی هرفته» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به برگزاری بزرگترین گردهمایی شهرهای جهان در شهر ابوظبی کشور امارات، اظهار کرد: این گردهمایی با حضور قریب به 10 هزار نفر از متخصصین، کارشناسان، مدیران و فعالین شهری با هدف اشتراک تجربیات، انتقال دانش و معرفی شهرها و در راستای ارتقای کیفی و کمی مدیریت شهری به مدت پنج روز در حال برگزاری است.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر جهانی یزد با بیان این که موضوع این نشست شهرهای فرصت‌ها با محوریت فرهنگ و خلاقیت است، ادامه داد: در حالی که نمایندگان رسمی بسیاری از شهرها در این گردهمایی به معرفی ظرفیت و قابلیت های شهرهایشان می‌پردازند، متاسفانه از یزد هیاتی رسمی حضور نداشته و برخی تنگ نظری‌ها و ملاحظه کاری ها در خصوص هزینه های شرکت در این گونه مجامع، فرصت‌ها را به سهولت از یزد دریغ می‌کند.


عباسی هرفته رویکرد شهرهای دنیا به این نوع هم اندیشی‌های بزرگ را به مثابه فرصتی بی‌بدیل برای جذب سرمایه و جلب توجه به منظور توسعه متوازن شهری عنوان کرد و گفت: این نشست با محوریت سازمان ملل هر دو سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار می گردد و جایگاه ویژه ای در دیپلماسی شهری دارد و یکی از بهترین فرصت‌ها برای معرفی شهرها به خصوص شهرهای میراث جهانی است.


این مسئول در پایان نیز با تاکید بر ضرورت حضور هدفمند مدیران شهری یزد در مجامع بین‌المللی خاطرنشان کرد: حضور جدی‌تر در این مجامع ضمن معرفی یزد می تواند زمینه مناسبی برای کسب فرصت ها و معرفی داشته های غنی یزد به جهانیان فراهم آورد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.