افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/11/23

ارزیابی مثبتی از عملکرد مدیران در پی بارش برف نداریم

ارزیابی مثبتی از عملکرد مدیران در پی بارش برف نداریم

ایسنا/یزد مدیر کل اداره استاندارد استان یزد با بیان این که برخی از تولیدات و مصنوعات طلای این استان سرآمد است و مشابه آن در هیچ نقطه از ایران یافت نمی‌شود، نسبت به سوء استفاده از برندهای طلای یزد با قصد تخریب این صنعت هشدار داد.

«محمد رضا زارع بنادکوکی» در جریان بازدید از یک کارگاه طلاسازی اظهار کرد: مصنوعاتی نظیر شانه‌های طلا، گوشواره‌های زنگی، زنجیرهای ویژه یزدی، النگو، قاب قرآن، هل و گل، چینابی و طوق مروارید از جمله تولیدات انحصاری یزد هستند که در کمتر جایی از ایران، تولید این مصنوعات مشاهده می شود .

وی که به همراه مسئولان حوزه انگ فلزات گرانبهای استاندار استان و رییس اتحادیه صنف طلا و جواهرات یزد در این بازدید حضور داشت، تاکید کرد: این تولیدات جلوه دیگری به صنایع دستی استان یزد داده و متقاضیان و مشتریان زیادی را از اقصی نقاط کشور و جهان به سوی خود کشیده، به گونه‌ایی که از این طریق یزد به معروفیت خاصی دست یافته است.

زارع بنادکوکی افزود: صنعت زیور آلات طلا و جواهر در استان یزد از صنایع ریشه‌دار است و یزد توانسته است همیشه به عنوان یکی از استان‌های مطرح در این حوزه به حساب آید.

وی در خصوص حساسیت عیار طلا نیز ادامه داد: فلز طلا، ورودی اصلی و عمده در فرآیند تولید مصنوعات گرانبهاست لذا کنترل عیار آن از طریق روش‌های نوین و مورد قبول استاندارد، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان، زارع بنادکوکی در پایان از محل اولین دریافت‌کننده پروانه کاربرد علامت استاندارد برای تولید النگو در استان یزد، گفت: شاید در برخی از استان‌های دیگر افراد سود جو وارد صنعت طلاسازی استان مربوطه شده باشند و با استفاده از برندهای یزد قصد تخریب این صنعت را داشته باشند که همگی موظفیم این صنعت را دریابیم.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.