افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/04/28

تخصیص 500 میلیارد تومان برای اتمام پروژه تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه

تخصیص 500 میلیارد تومان برای اتمام پروژه تونل انتقال آب از زاب به دریاچه ارومیه

استاندار آذربایجان غربی گفت: 500میلیارد تومان برای تکمیل طرح تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه تخصیص می یابد.

به گزارش ایسنا ، محمدمهدی شهریاری در سومین جلسه شورای اداری استان در سال جاری از مساعدت سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل تونل انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه خبر داد و افزود: با توجه به اینکه برای این طرح در بودجه سال جاری ردیف اعتباری مشخصی اختصاص نیافته است، امسال از محل منابع مختلف 500 میلیارد تومان برای تکمیل و اتمام این طرح تخصیص می یابد که در صورت تحقق این امر تا ابتدای سال آتی می توان شاهد بهره برداری از این پروژه بود. 

شهریاری یکی اقدامات اصلی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور را مبارزه با فساد، اختلاس و رانت خواری دانست و تصریح کرد: انتشار اخبار رانت خواری و اختلاس اعتماد عمومی جامعه به مسئولین نظام را تضعیف می کند بنابراین باید دستگاه های نظارتی تلاش ویژه ای در ریشه کن کردن فساد داشته باشند.

وی افزود: آذربایجان غربی ظرفیت های اقتصادی بالایی دارد و در صورت کاستی های نظارتی شرایط رانت خواری و فساد بیش از سایر مناطق کشور فراهم می شود و لزوم نظارت بیشتر نهادهای متولی در استان بیش از پیش حس می شود.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص عدم استفاده مناسب استان از اوراق اسناد خزانه نیز پاسخ داد: ضعف پیمانکاران آذربایجان غربی در جذب این اوراق و تمایل به دریافت نقدی مهم ترین عامل در عدم جذب مناسب اوراق اسناد خزانه در استان است.

وی در خصوص مشکلات مالیاتی کارت های بازرگانی صادر شده استان نیز گفت: توزیع گسترده این کارت ها در بین مرزنشینان مشکلاتی را به بار آورده بود که در حال حاضر صدور کارت های جدید با محدودیت ها انجام می شود تا معضل معوقات مالیاتی کارت های بازرگانی اجاره ای حل شود.

وی تغییرکاربری زمین ها و زمین خواری را از مشکلات جدی استان برشمرد و گفت: مقابله با زمین خواری یکی از اولویت های دستگاه های نظارتی استان در مبارزه با فساد است.

شهریاری همکاری بین بخشی و حفظ وحدت و همبستگی مردم و مسئولین را کلید غلبه بر مشکلات اقتصادی استان و بهبود شاخص های توسعه عنوان کرد و گفت: در سال جاری اقدامات موثری در حوزه بهبود فضای کسب و کار، پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و کاهش نرخ بیکاری استان صورت گرفته است که امیدواریم با همکاری همه نهادها آذربایجان غربی را به جایگاه شایسته خود در تمامی شاخص های توسعه برسانیم.


انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.