افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1398/04/28

شناسایی 196 کودک اوتیسم در همدان

شناسایی 196 کودک اوتیسم در همدان

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی همدان از شناسایی 196 کودک اوتیسم در همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، فریدالدین حجت‌الاسلامی پنج شنبه 27 تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز گذشته دومین مرکز روزانه سالمندان در استان همدان افتتاح شد که در حال حاضر ظرفیت این مرکز 50 نفر است، اظهار کرد: از دست دادن حافظه شایع ترین مشکل سالمندان همدانی است و بسیاری از این افراد به اسم مجهول الهویه در مراکز شبانه روزی پذیرش می‌شوند در حالیکه خانواده دارند.

وی با بیان اینکه  فرهنگ غنی مردم همدان هنوز به سمت نگهداری از سالمندان در مراکز روزانه نرفته است افزود:تاکید سازمان بر این است که خدمات سالمندان در بستر جامعه ارائه شود و آنها در جمع خانواده نگهداری شوند بنابراین بیشتر خدمات در مراکز روزانه بر پایه آموزش است.

حجت الاسلامی با بیان اینکه تمامی خانواده‌های آسیب پذیر تا 65 درصد ظرفیت اسمی بهزیستی یارانه دریافت می‌کنند اضافه کرد: یارانه بر اساس نوع و درجه مرکز به عنوان کمک هزینه ماهانه حضور افراد در مراکز روزانه و شبانه پرداخت می‌شود که از  445 هزار تومان آغاز شده و تا 520هزار تومان می‌رسد البته در مراکز شبانه این رقم بین  720 تا 770هزار تومان است.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی همدان با بیان اینکه یک میلیون و  165 هزار تومان هزینه باقی مانده باید توسط خانواده‌ها پرداخت شود و اگر خانواده متمکن باشد باید کل هزینه را خودشان پرداخت کنند عنوان کرد: هزینه خدمات توانبخشی، با توجه به تحریم و گرانی‌های افزایش یافته است اما با این وجود از کیفیت تجهیزات خریداری شده مددجویان کاهش نیافته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 800میلیون تومان تجهیزات برای معلولین خریداری شده است گفت: 690 کودک ضایعه نخاعی در همدان زندگی می کنند که ماهانه 80هزار تومان برای خرید لوازم بهداشتی هر یک از این افراد پرداخت می‌شود که این مبلغ به صورت 10 ماهه به خانواده ها پرداخت شده است.

حجت الاسلامی با بیان اینکه 196 کودک اوتیسم در همدان شناسایی شدند ادامه داد:یارانه تمام مراکز توانبخشی با افزایش 14 درصدی مواجه بوده است و ماهانه یک میلیارد و 370میلیون تومان یارانه به مراکز شبانه و روزانه پرداخت می شود.

جانشین معاون امور اجتماعی بهزیستی همدان نیز با بیان اینکه 2 هزار و 800تماس در سه ماه اول سال جاری و13 هزار و 228 تماس نیز در سال گذشته با مرکز 123 برقرار شده است، گفت: 38کودک کار و خیابانی در سه ماهه اول سال جاری پذیرش و در سال گذشته برنامه عملیاتی شده توسط سازمان 79 نفر بود در حالیکه 150 کودک پذیرش شدند.

ناصر شایگان با بیان اینکه 100کودک کار نیز توسط خیرین نهاوندی پوشش داده شدند افزود:تا سال 96 صددرصد کودکان کار پسر بوند اما از سال گذشته تاکنون تعداد دختران کار در استان افزایش یافته است.

وی بیان کرد:سال گذشته 333 خانواده متقاضی فرزند خواندگی بودند که 29 مورد تحویل شد و هم اینک آمار خانواده‌های در صف انتظار دریافت فرزند به 357 مورد رسیده است.


انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.