افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.ilna.ir

1396/11/25

استان زنجان در تولیدات فلزی کشور رتبه نخست را دارد/ فعالیت 46 رشته صنایع دستی در استان

استان زنجان در تولیدات فلزی کشور رتبه نخست را دارد/ فعالیت 46 رشته صنایع دستی در استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به جایگاه نخست زنجان در تولیدات فلزی کشور در رشته چاقوسازی، مس و ملیله افزود: در استان زنجان هنرمندان در 46 رشته صنایع دستی فعالیت می کنند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان امروز (25 بهمن) در سومین نشست تخصصی و مسابقه ملی نقش طراحی صنعتی در صنایع دستی، اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان های فعال در حوزه صنایع دستی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه این استان رتبه نخست تولیدات فلزی کشور در رشته چاقوسازی، مس و ملیله را به خود اختصاص داده است، افزود: در استان زنجان هنرمندان در 46 رشته صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

این مقام مسئول به تنوع تولیدات صنایع دستی اشاره کرد و گفت: کشور ایران یکی از سه کشور مطرح در حوزه صنایع دستی مطرح است.

رحمتی با اشاره به پیشینیه استان زنجان در تولید ابزارآلات جنگی در گذشته افزود: چاقوی زنجان که در سطح جهان مطرح است تنها با یک کارکرد ارائه می‌شود و این در حالی است که در کشورهای دیگر چندین کارکرد دارد.

img10072806

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با یادآوری اینکه هشت هزار نفر در دهه 60 در این استان در حوزه مسگری مشغول فعالیت بودند، خاطرنشان کرد: در سال 89 تنها 18 نفر تولید کننده مس در زنجان تولید کننده مس بود.

رحمتی از آماده سازی 2 کارگاه در حوزه صنایع مس خبر داد و گفت: با راه اندازی این کارگاه ها برای 160 نفر اشتغالزایی ایجاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه افزود: طراحان صنایع دستی باید با شناخت نیازهای روز و آشنایی با دوره های تاریخی گذشته طراحی کنند چرا که هر یکی از این صنایع و تولیدات به عنوان شناسنامه برای نسل آینده شناخته می شود.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.