افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.ilna.ir

1396/11/25

بارش 106 میلیمتری باران در کردستان طی 2 روز گذشته/ بارش‌ها باعث سیلابی شدن معابر می‌شود

بارش 106 میلیمتری باران در کردستان طی 2 روز گذشته/ بارش‌ها باعث سیلابی شدن معابر می‌شود

کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: بارش‌های دو روز گذشته با ثبت 106 میلیمتر، منطقه سلین اورامان را در صدر جدول بارندگی‌های استان قرار داد.

به گزارش ایلنا، نشمیل احمدیانی اظهار داشت: این بارش‌ها تا صبح امروز ادامه داشت و در ایستگا‌های سروآباد 60، مریوان 58، بانه 33، و کامیاران و هزارکانیان 30 میلیمتر بارش ثبت شده است. مجموع این بارش‌ها 106 میلیمتری باران در کردستان بوده است.

احمدیانی افزود: در ایستگاه فرودگاه سنندج هم 25 میلیمتر بارش ثبت شد، اما نکته جالب توجه ثبت بارش 35 میلیمتری در ایستگاه درون شهری سنندج است.

وی افزود: میزان بارش باران در بیجار و سقز 16، قروه 15، زرینه و دیواندره 17 و دهگلان 18 میلیمتر بوده است.

احمدیانی گفت: کمترین میزان بارش با 9 میلیمتر مربوط به یاسوکند بیجار است.

وی افزود: کاهش دید، وزش باد و مه پدیده غالب دیروز و دیشب در استان بودند، اما اکنون شرایط در تمام نقاط استان پایدار است.

کارشناس هواشناسی استان گفت: سیستم جدید بارشی از جمعه وارد استان می‌شود که سیلابی شدن و آبگرفتگی معابر را در پی خواهد داشت.

احمدیانی افزود: این موج تا سه‌شنبه استان را به صورت باران سیل آسا تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما در گردنه‌ها و ارتفاعات به صورت کولاک و برف شدید خواهد بود.

همچنین در این مدت کاهش دید به واسطه مه، ریزش کوه و ریزش بهمن دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان در بارش دیروز و دیشب استان به جز آبگرفتگی جزیی برخی منازل در شهر‌های سنندج و سقز مشکل دیگری گزارش نشده است.

بارش در بسیاری از مناطق استان به پایان رسیده، اما آرتیکاس اقبال گفت: باتوجه به ورود سامانه جدید بارشی، مدیریت بحران استان همچنان در حال آماده باش است.

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.