افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

تسریع روند پیشرفت تصلب شرایین در سنین 40 تا 50 سالگی

تسریع روند پیشرفت تصلب شرایین در سنین 40 تا 50 سالگی

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: خطر ابتلا به تصلب شرایین در سنین 40 تا 50 سالگی بیشتر است.

به گزارش ایسنا، محققان اسپانیایی در مطالعه‌ای دریافتند: انباشت پلاک‌های چربی در عروق خونی در فاصله سنین 40 تا 50 سال با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد.

در این مطالعه آمده است: خطر تصلب شرایین و انباشت پلاک‌های چربی در عروق که به بیماری قلبی منجر می‌شود در سنین 40 تا 50 سالگی با سرعت بیشتری افزایش پیدا می‌کند.

بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا عارضه تصلب شرایین زمانی ایجاد می‌شود که کلسترول و دیگر مواد در جداره عروق انباشته شده و به انسداد و باریک شدن رگ‌ها منجر می‌شود. با باریک شدن عروق جریان خون کاهش پیدا کرده و در موارد شدیدبه طور کامل مسدود می‌شود.

در شرایطی که عروق تامین کننده خون مورد نیاز قلب باریک شود قلب دچار عارضه شده که در نهایت با ضعیف شدن ماهیچه‌ها فرد در معرض حمله قلبی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نیوز تودی، در این بررسی محققان اسپانیایی اطلاعات 4200 زن و مرد میانسال که از وضعیت سلامت برخودار بودند برای مدت 10 سال مورد ارزیابی قرار دادند و دریافتند: برخلاف تصوراتی که پیش از این وجود داشت عارضه تصلب شرایین با سرعت بیشتری در سنین 40 تا 50 سالگی حتی در افراد سالم ظاهر می‌شود.  

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.