افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

بحران خواب در آمریکا از ترس کرونا

بحران خواب در آمریکا از ترس کرونا

نتایج یک تحقیق نشان داد: بیش از سه چهارم از آمریکایی‌ها در بحبوحه همه‌گیری بیماری کووید-19 دچار اختلال خواب شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است: با همه‌گیری بیماری کووید-19 ده‌ها هزار نفر از مردم آمریکا جان خود را از دست داده و زندگی روزانه بیشتر آنان با اختلال مواجه شده است. بسیاری از مردم این کشور به دلیل ترس و اضطراب از وضعیت آینده به مشکل بی‌خوابی دچار شده‌اند.

در این بررسی محققان به مطالعه روی الگوی خواب 1014 نفر در دوران همه‌گیری بیماری کووید-19 پرداخته که مشخص شد: الگوی خواب 77 درصد از این افراد تحت تاثیر شیوع کروناویروس قرار گرفته است.

شرکت‌کنندگان در این مطالعه بین 18 تا 65 سال بوده‌ و بیش از نیمی از آنان زن بوده‌اند.

به گفته محققان آمریکایی 48 درصد از این افراد اظهار کرده‌اند که اضطراب عامل اصلی بیدار ماندن آنان است. همچنین 26 درصد دیگر به دلیل نگرانی در رابطه با سلامت اعضای خانواده دچار بی‌خوابی شده‌اند. علاوه براین، 23 درصد به دلیل تنهایی یا رعایت نکردن برنامه خواب منظم دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک نیوز، همچنین این افراد به این پرسش که چگونه به بهبود روند خواب خود کمک می‌کنند پاسخ داده و مشخص شد: این افراد با خودداری از پیگیری اخبار، مطالعه کتاب پیش از خوابیدن، مصرف مکمل‌ها، مدیتیشن و یوگا به دنبال خواب راحت هستند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.