افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/30

اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح

اعمال جریمه 100 هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک منوط به اجرای طرح

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اعمال جریمه 100هزار تومانی ورود غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک را منوط به اجرای طرح‌های ترافیکی پس از موافقت ستاد ملی کرونا دانست.

یوسف حجت در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد مصوبه هیات وزیران در خصوص تعیین جریمه 100هزار تومانی برای ورود غیرمجاز به محدوده طرح‌های ترافیکی در سال جاری، گفت: هیأت وزیران جریمه ورودغیر مجاز به محدوده طرح های ترافیکی را 100هزار تومان تعیین کرده است که بنابراین مصوبه، این جریمه از ابتدای اردیبهشت ماه قابل اجرا بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بنا بر تصمیم ستاد ملی کرونا، طرح های ترافیکی اجرا نمی شود و طبیعتا جریمه 100هزار تومانی ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی نیز معلق می‌ماند، ادامه داد: وقتی طرح های ترافیکی اجرا نمی شود؛ قطعا اعمال جریمه نیز بی معنا می‌شود و اجرای مصوبه هیات وزیران؛ منوط به اجرای طرح های ترافیکی است.

آغاز اعمال جریمه‌های جدید ورود غیر مجاز به محدوده طرح‌های ترافیکی با اجرای طرح

حجت با تاکید بر اینکه اگر یک روز طرح های ترافیکی اجرایی شود،‌ جریمه های جدید نیز اعمال خواهد شد، افزود: در گذشته مردم برای ورودهای ضروری خود به محدوده طرح با وسیله نقلیه شخصی هیچ راه قانونی نداشتند و حتما باید تخلف می‌کردند؛ اما حالا راهکارهای مختلفی برای ورود به محدوده است و حتی با اعمال تخفیف های مختلف می توان هزینه را کاهش داد و دلیلی برای تخلف وجود ندارد.

از افزایش نرخ جریمه استقبال کرده و آن را تایید می‌کنیم

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران با بیان اینکه فلسفه جریمه، بازدارندگی آن است و برهمین اساس می بایست جریمه از مبلغ عوارض بیشتر باشد، تصریح کرد: جریمه باید از عوارض بیشتر باشد و گرنه مردم به سمت تخلف سوق داده می‌شوند؛ اما حالا که جریمه ورود به محدوده طرح ترافیک دوبرابر شده، امیدواریم هیچ فردی تخلف نکند.

وی با بیان اینکه ما از افزایش نرخ جریمه استقبال کرده و آن را تایید می‌کنیم چرا که روندی منطقی است، گفت: البته جریمه به خزانه دولت واریز می‌شود و هیچگونه انگیزه مالی برای جریمه از سوی پلیس نیست؛ بلکه انگیزه پلیس از جریمه صرفا خدمت و بهبود شرایط ترافیک است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.