افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/29

بررسی ویژه مشکلات کارگران معترض شهرداری

بررسی ویژه مشکلات کارگران معترض شهرداری

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از بررسی ویژه مشکلات کارگران پیمانکاران شهرداری تهران در شورا خبر داد.

افشین حبیب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد وضعیت برخی از کارگران پیمانکاران شهرداری تهران گفت: در روزهای اخیر تعدادی از کارگران پیمانکاران شهرداری تهران با مراجعه به شورای شهر انتقاداتی را مطرح کردند که نشان می‌دهد که حتی حداقل‌های قانون کار توسط پیمانکاران رعایت نمی‌شود.

وی افزود: این کارگران که رابطه قراردادی با پیمانکاران شهرداری تهران دارند، عنوان کرده‌اند که عیدی آخرسال و بخشی از حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که برخی کارگران دیگر نیز بیان کردند که در زمان انعقاد قرارداد جدید، سوابق آنها در نظر گرفته نشده است.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه شاهد هستیم که قانون کار توسط برخی از پیمانکاران شهرداری رعایت نمی‌شود، گفت: عدم پرداخت عیدی و حقوق در حالی است که معاونین شهردار تاکید کرده‌اند که حق و حقوق پیمانکاران را برای پرداخت حقوق و عیدی پرداخت کرده‌اند.

حبیب زاده با تاکید بر اینکه عمده کارگران مراجعه کننده به شورا، مربوط به حوزه‌های خدمات شهری و حمل ونقل بوده‌اند، اظهار کرد: عدم توجه پیمانکاران شهرداری به قانون کار، در حالی است که سال 97 با همکاری معاونت منابع انسانی شهرداری تهران بخشنامه‌ای تهیه و به همه پیمانکاران واحدهای مختلف ابلاغ شد و آنها ملزم به رعایت قانون کار شدند و اینگونه رفتارهای خلاف قانون پذیرفته نیست.

وی افزود: در هفته آینده با تکمیل گزارشات بازرسان و کارشناسان شورا، جلسه‌ای برای بررسی وضعیت کارگران معترض برگزار می‌شود.


انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.