افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/20

افزایش 23 درصدی کشف مواد مخدر در تعطیلات نوروز

افزایش 23 درصدی کشف مواد مخدر در تعطیلات نوروز

جانشین پلیس پیشگیری ناجا اقدامات این پلیس را در ایام نوروز 99 تشریح کرد و گفت: حدود 13 هزار گشت انتظامی به همراه 3 هزار گشت پیاده با رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی شبانه‌روز در راستای تامین امنیت داخلی کشور فعال بودند که منجر به افزایش قدرت کنترل جرایم و تامین امنیت مطلوب‌تر در نوروز 99 شد.

به گزارش ایسنا سردار حمید عطائی ضمن تشریح اقدامات فراگیر پلیس پیشگیری ناجا برای تامین امنیت در تعطیلات نوروز اظهارکرد: پلیس پیشگیری با تشکیل قرارگاه نوروزی ابوذر، پیشگیری از وقوع جرم، کمک به مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامت عمومی جامعه و مشارکت در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را از اولویت‌های ماموریتی این پلیس در تعطیلات نوروزی برشمرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه قرارگاه نوروزی ابوذر توانسته با مدیریت منسجم و کارآمد فرآیند تامین نظم و امنیت در سراسر کشور را مدیریت کند، گفت: در جریان این ماموریت که از روزهای پایانی سال 98 آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت، نزدیک به 13 هزار گشت انتظامی شامل 8500 گشت خودرویی و4500 گشت موتور سوار به همراه 3000 گشت پیاده با رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی به صورت شبانه‌روزی در راستای تامین امنیت داخلی کشور فعال بودند که مجموع این فعالیت‌ها منجر به افزایش قدرت کنترل جرایم و تامین امنیت مطلوب‌تر در نوروز 99 شد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: همراه و همگام با کارکنان پایور پلیس نزدیک به 20 هزار نفر از نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام در هماهنگی کامل با پلیس به برقراری نظم و ارائه خدمت به شهروندان پرداختند.

وی افزود: به دلیل اهمیت ایستگاه‌های بازرسی در جلوگیری از ترددهای غیرضروری بین شهری برای مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا همچنین ارتقای احساس امنیت هموطنان افزون بر 1137 ایستگاه بازرسی شامل 106 ایستگاه بازرسی ثابت، 775 پست بازرسی موقت و 256 ایستگاه بازرسی موقت در ایام نوروز برای نقاط مختلف از جمله مبادی ورودی و خروجی شهرها فعال بودند که در نوع خود نقش موثری در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و پیشگیری از وقوع جرایم داشتند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه انجام گشت‌های انتظامی در تمام سطوح تاثیر بسیاری بر پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش کشفیات در بازه زمانی 28 اسفند 98 تا 16 فروردین 99 داشته است، تصریح کرد: با توجه به این اصل انکارناپذیر پلیس پیشگیری گشت‌های خود را در بخش‌های کلانتری، پاسگاه‌ و یگان‌های امداد و به‌صورت خودرویی، موتوری و پیاده ساماندهی کرد که این امر منجر به افزایش 23 درصدی کشفیات موادمخدر، افزایش 22 درصدی کشفیات سرقت‌ها و افزایش 19 درصدی دستگیری سارقان در مقایسه با مدت مشابه آن شد.

عطائی با اشاره به عملکرد سایر یگان‌های تابعه این پلیس خاطرنشان کرد: کارکنان انتظامی مستقر در گیت‌های ورودی و خروجی فرودگاه و ایستگاه‌های راه آهن با همکاری کارکنان جمعیت هلال احمر و بهداشت و درمان اقدام به تب‌سنجی مراجعان، غربالگری و عودت افراد مشکوک به ویروس کرونا می‌کردند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش بی‌وقفه و قابل تقدیر کارکنان یگان‌های حفاظت از سازمان ملی و زمین و مسکن در 400 شهرستان برای جلوگیری از زمین‌خواری اشاره کرد و گفت: نتیجه این تلاش‌ها رفع تعرض از 284 فقره اراضی دولتی در تعطیلات نوروز است.

وی تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی و ممانعت از حضور مردم در عرصه‌های طبیعی و محیط‌های جنگلی توسط یگان‌های انتظامی و یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، اجرای طرح خلوت‌سازی توسط محیط‌بان‌های یگان حفاظت از محیط زیست کشور که منجر به عدم تجمع انسانی در پارک‌ها و بوستان و در نهایت حفظ سلامت عمومی جامعه در مقابله با ویروس کرونا شد را از دیگر اقدامات موثر توسط پلیس پیشگیری ناجا در تعطیات نوروز 99 برشمرد. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس عطائی در بخش پایانی سخنان خود از همکاری مردم در خودداری از مسافرت‌های غیر ضروری برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس و همکاری با پلیس در کاهش وقوع جرایم قدردانی کرد.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.