افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

کشف بیش از 277 هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی و پلمب 17 واحد صنفی متخلف

کشف بیش از 277 هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی و پلمب 17 واحد صنفی متخلف

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از شناسایی و پلمب 17 واحد صنفی و مرکز توزیع تجهیزات بهداشتی متخلف به همراه کشف بیش از 277 هزار عدد انواع تجهیزات بهداشتی در سراسر کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی اظهار داشت: در پی وقوع و همه گیری ویروس کرونا و انجام برخی محدودیت های بهداشتی (نحوه عرضه و صادرات تجهیزات بهداشتی مربوط به کرونا ویروس) در سطح کشور، پلیس امنیت اقتصادی نیز همچنان طرح تشدید مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی را در اولویت مأموریت خود قرار داده است.

وی افزود: پلیس امنیت اقتصادی پیش بینی، پیشگیری و مقابله با احتکار و قاچاق کالا یا هر پدیده غیر قانونی که سبب تخریب و ضربه به بهداشت و سلامت جامعه در ایام کرونایی کشور می‌شود را لازم و امر ضروری می‌داند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها؛ 277 هزار و 589 عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل 151 هزار و 800 عدد دستکش، 98 هزارو 930 عدد انواع ماسک و 26 هزار و 859 بطری انواع مواد ضد عفونی کننده به همراه پد الکلی کشف و همچنین 17 مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی نیز پلمب شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه به دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها تحویل شد، گفت: در این خصوص 17 محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

بنابر اعلام پایگاه  خبری پلیس، وی ادامه داد: از آنجایی که پلیس امنیت اقتصادی بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی درباره احتکار در سراسر کشور است تا براساس رسالت خود که همان پیش بینی، پیشگیری و کنترل اخلال و تنش در نظام اقتصادی می باشد با مد نظر قرار دادن شعار سال یعنی 'جهش تولید' به صورت مستمر و جدی در حمایت از تولید داخلی با تمام ابعاد قاچاق کالا و ارز، احتکار و غیره قاطعانه و موثر با مخلان نظام اقتصادی کشور مبارزه کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مردم فهیم که کمک بسیار شایانی در شناسایی و کشف اقلام و تجهیزات بهداشتی مورد نیاز این روزهای مردم را به پلیس داشتند، گفت: با عنایت به اینکه پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور در حال رصد و پیگیری اخبار و اطلاعات اعلامی شهروندان عزیز در این خصوص هستند از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوکی، آن را به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.